Příjemné klima s tepelnými a chladícími stropy

Příjemné klima i bez klimatizace

Chladící a tepelné stropy

Žhavý tip pro příjemně chladivé klima v místnostech.

Chladící a tepelné stropy Knauf Thermoboard

Zatímco regulace teploty v kancelářích, nákupních centrech a restauracích se stala již standardem, ba dokonce legislativní nutností, klimatizační systémy v domovech jsou stále ještě v našich zeměpisných šířkách považovány za zbytečný luxus. Na druhé straně, středoevropské klima se mění a nás každoročně překvapí horká léta, přehřátá podkroví a s tím spojené nepohodlí, kdy se nemůžeme soustředit na práci a v noci si z důvodu horka ani odpočinout. Jednou z možností pro regulaci požadované teploty jsou klimatizační jednotky. Ty s sebou ale přinášejí nepříjemný hluk, často i alergické reakce a chladný průvan, ze kterých můžeme i onemocnět.  
Dalším, mnohem komfortnějším řešením, jsou vysoce výkonné chlazené stropy za použití sádrokartonových desek Knauf s perforovaným nebo uzavřeným povrchem. Principem fungování chlazených/ tepelných stropů je kombinace speciálních sádrokartonových desek Knauf Thermoboard a kapilárních rohoží, ve kterých proudí studená (nebo teplá) voda.

Z hlediska účinnosti nabízí Knauf dva typy těchto desek - Thermoboard a Thermoboard Plus, z hlediska akustiky Thermoboard Cleaneo a Thermoboard Cleaneo Plus. Desky s označením Plus mají ve svém jádře vmíseny kousky grafitu, který jako 100% vodič významně zlepšuje tepelnou vodivost desky (u desky Thermoboard Plus je to oproti desce Thermoboard 50%).

Výhody:
  • systém je zabudovaný do stavební konstrukce
  • topení i chlazení v jednom systému - minimalizace investičních nákladů
  • velmi rychlá reakční doba - kapilární rohože jsou umístěny přímo na desce
  • pocitově nejvyšší možný komfort pro uživatele - bezprašné místnosti vhodné pro alergiky a astmatiky
  • montáž standardní sádrokaronářskou technologií
Technický list Thermoboard

Technický list Thermormoboard Plus

Technický list Cleaneo Thermoboard

Technický list Cleaneo Thermoboard Plus

Související stránky