Knauf Knauf
zpět

Rodinná firma Knauf - od rodinné firmy k rodině firem

O nás

V roce 1932 získali bratři Alfons a Karl Knaufové těžební práva na těžbu sádrovce. O rok později vybudovali v německém Perlu an der Mosele první závod na výrobu sádry. Tím položili základy dnešní společnosti Knauf, která však nadále zůstává rodinným podnikem.

O nás

Skupina Knauf patří k předním výrobcům stavebních materiálů a systémů v Evropě i mimo ni. Dnes má společnost Knauf zastoupení na všech pěti kontinentech ve více než 70 zemích a přibližně 220 výrobních podniků a prodejních organizací. Výrobní závody Knauf vyrábějí moderní systémy pro suchou výstavbu, omítky a příslušenství, tepelně-izolační vrstvené systémy, barvy, lité podlahy a podlahové systémy, stroje a nářadí na zpracování těchto výrobků i izolačních materiálů. V roce 2014 dosáhla skupina Knauf se svými cca 26 500 zaměstnanci v celém světě obratu 6,4 mld. Euro.

Více

KNAUF Praha, s.r.o.

Společnost KNAUF Praha s.r.o. působí na českém stavebním trhu od roku 1992. Dnes je jedním z nejvýznamnějších výrobců stavebních materiálů v oblasti výroby a prodeje sádrokartonových produktů a systémů. Po spojení výrobních závodů v Praze a Počeradech vznikl jeden velký a stabilní partner pro stavebnictví. Knauf se specializuje na výrobu systémů pro suchou výstavbu, podlahy, omítky a fasády. Systémy suché výstavby Knauf představují synonymum tepelné izolace a účinné ochrany proti hluku a požáru. Lité podlahy a vyrovnávací stěrkové hmoty Knauf na podlahy zajišťují rychlý postup výstavby. V portfoliu výrobků Knauf je i velmi široká oblast suchých maltových směsí a tzv. hobby programu, což je široká škála produktů pro hydroizolace, lepení a obkládání, penetrace a finální údržbu. Značka Knauf je vždy spojována s vysokou kvalitou produktů a nadstandardním odborným servisem, včetně poradenství a odborného zaškolování svých partnerů.

Více

Naše filozofie

Inovativní myšlení a otevřený přístup k technickým novinkám určují podnikovou strategii skupiny Knauf. Společnost je zaměřena na trvalé zdokonalování a zvyšování efektivity výstavby a modernizace. Partnerské podniky Knauf poskytují komplexní řešení „z jednoho zdroje“ v rámci silné značky. Díky tomu vede spolupráce jednotlivých kompetenčních center ve skupině Knauf k vývoji dokonale sladěných systémových řešení pro stavebnictví, především v oblasti inovací, energetické účinnosti, hospodárnosti, výkonnosti a kvality designu. Partnerství představuje pro společnost Knauf základ vztahů se zákazníky. Knauf zná trh i trh svých zákazníků. Na těchto znalostech jsou postaveny strategie, know-how a přístup k dialogu se zákazníky. Přitom hrají důležitou úlohu také úzké osobní vztahy s partnery na trhu.

Na českém trhu je dále skupina Knauf zastoupena následujícími firmami:

  • cutout_266707_standard_teaser_1.jpg

    KNAUF INSULATION

    Výrobce a dodavatel izolace splňující požadavky na energetickou účinnost, zvukovou a požární odolnost u nových a rekonstruovaných domů, obchodních a průmyslových objektů.Přejít na stránky KI
  • AMF_logo_malé.jpg

    KNAUF AMF

    Výrobce a dodavatel podhledových systémů na bázi minerální vlny, sádrokartonu, kovu a dřeva pro estetické, akustické a protipožární řešení interiérů.Přejít na stránky Knauf AMF
text_next