Rodinná firma Knauf - od rodinné firmy k rodině firem

O nás

V roce 1932 získali bratři Alfons a Karl Knaufové těžební práva na těžbu sádrovce. O rok později vybudovali v německém Perlu an der Mosele první závod na výrobu sádry. Tím položili základy dnešní společnosti Knauf, která však nadále zůstává rodinným podnikem.

Skupina KNAUF

Skupina Knauf působí jako rodinný podnik a je přítomna ve více než 90 zemích s přibližně 80 závody na zpracování surovin a více než 300 výrobními závody na všech kontinentech. Systémy Knauf zjednodušují plánování a výstavbu v globálním měřítku a nabízejí komplexní řešení a zajištění kvality. V mnoha zemích je jméno Knauf synonymem pro sádru. Skupina je řízena generálními partnery Alexanderem Knaufem, Jörgem Kampmeyerem a Dr. Uwe Knotzerem. V roce 2022 zaměstnával Knauf přibližně 41 500 zaměstnanců po celém světě a dosáhl tržeb ve výši 15,4 miliardy eur.

Více

KNAUF V ČR

Společnost KNAUF Praha s.r.o. působí na českém stavebním trhu od roku 1991. Dnes je jedním z nejvýznamnějších výrobců stavebních materiálů v oblasti výroby a prodeje sádrokartonových produktů a systémů. Po spojení výrobních závodů v Praze a Počeradech vznikl jeden velký a stabilní partner pro stavebnictví. Knauf se specializuje na výrobu systémů pro suchou výstavbu, podlahy, omítky a fasády. Systémy suché výstavby Knauf představují synonymum tepelné izolace a účinné ochrany proti hluku a požáru. Lité podlahy a vyrovnávací stěrkové hmoty Knauf na podlahy zajišťují rychlý postup výstavby. V portfoliu výrobků Knauf je i velmi široká oblast suchých maltových směsí a tzv. hobby programu, což je široká škála produktů pro hydroizolace, lepení a obkládání, penetrace a finální údržbu. Značka Knauf je vždy spojována s vysokou kvalitou produktů a nadstandardním odborným servisem, včetně poradenství a odborného zaškolování svých partnerů.

Více

Naše filozofie

Inovativní myšlení a otevřený přístup k technickým novinkám určují podnikovou strategii skupiny Knauf. Společnost je zaměřena na trvalé zdokonalování a zvyšování efektivity výstavby a modernizace. Partnerské podniky Knauf poskytují komplexní řešení „z jednoho zdroje“ v rámci silné značky. Díky tomu vede spolupráce jednotlivých kompetenčních center ve skupině Knauf k vývoji dokonale sladěných systémových řešení pro stavebnictví, především v oblasti inovací, energetické účinnosti, hospodárnosti, výkonnosti a kvality designu. Partnerství představuje pro společnost Knauf základ vztahů se zákazníky. Knauf zná trh i trh svých zákazníků. Na těchto znalostech jsou postaveny strategie, know-how a přístup k dialogu se zákazníky. Přitom hrají důležitou úlohu také úzké osobní vztahy s partnery na trhu.

Kariéra

Prostor pro vaši budoucnost Kariéra

Aktuality

Aktuality z našeho okolí Aktuality

Tiskové centrum

Tiskové centrum

Partneři a sdružení

Spolupráce na prvním místě Partneři a sdružení
Kvalita a společenská odpovědnost

Kvalita a společenská odpovědnost

Vytvářet nové hodnoty a uchovávat stávající, utvářet budoucnost Kvalita a společenská odpovědnost
Skupina Knauf

Skupina Knauf

Spojení tradic a inovací Skupina Knauf
Knauf v ČR

Knauf v ČR

Knauf v ČR