Knauf v České republice

Knauf v ČR

Na počátku devadesátých let byla firma Knauf již světoznámou zavedenou značkou a bylo jen otázkou času a první příležitosti, kdy se rozhodne investovat ve východní Evropě, vzhledem ke změnám politického a ekonomického systému.

NA ČESKÉM TRHU ZNAČKU KNAUF ZASTUPUJÍ

KNAUF PRAHA

Každý, kdo navrhuje, projektuje, renovuje a prodává svým zákazníkům vysoce výkonné produkty, spoléhá na sádrokartonové systémy a stavební produkty od firmy KNAUF.

www.knauf.cz

KNAUF INSULATION

Komplexní řešení ve snižování energetické náročnosti pro bytové a nebytové stavby a průmyslové zákazníky. Zabraňují tepelným ztrátám, snižují hluk a zlepšují požární bezpečnost.

www.knaufinsulation.cz

KNAUF CEILING SOLUTION

Komplexní řešení modulárních stropů a interiérových systémů založená na produktových značkách a sortimentu AMF THERMATEX®, ARMSTRONG, HERADESIGN®, AMF TOPIQ®, AMF VENTATEC® a DONN®.

www.amf-cz.cz

Naše historie

Firma Knauf Praha, s.r.o. působí na českém trhu od roku 1991. Zpočátku obchodovala formou přímých závozů sádrokartonových desek z Rakouska nebo Německa přímo k jednotlivým odběratelům, po privatizaci Pražského stavebního servisu v Praze Kbely (dnešní závod na výrobu suchých maltových směsí Knauf) a následnou výstavbou závodu na výrobu sádrokartonových desek a profilů v Počeradech v roce 1993 distribuuje produkty Knauf z vlastních výrobních závodů.

Dnes je Knauf jedním z nejvýznamnějších výrobců stavebních materiálů v oblasti výroby a prodeje sádrokartonových produktů a systémů. Po spojení výrobních závodů v Praze a Počeradech v roce 2009 vznikl jeden velký a stabilní partner pro stavebnictví.

Knauf se specializuje na výrobu systémů pro suchou výstavbu, podlahy, omítky a fasády. Systémy suché výstavby Knauf představují synonymum tepelné izolace a účinné ochrany proti hluku a požáru. Lité podlahy a vyrovnávací stěrkové hmoty Knauf na podlahy zajišťují rychlý postup výstavby. V portfoliu výrobků Knauf je i velmi široká oblast suchých maltových směsí a tzv. hobby programu, což je široká škála produktů pro hydroizolace, lepení a obkládání, penetrace a finální údržbu.

Značka Knauf je vždy spojována s vysokou kvalitou produktů a nadstandardním odborným servisem, včetně poradenství a odborného zaškolování svých partnerů.

Společnost KNAUF Praha  dosahuje v posledních letech obratu okolo 1,2 mld.Kč, přičemž 80% je realizováno v České republice a 20% tvoří export do zahraničí, zejména do Německa a na Slovensko.

 

 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ MILNÍKY V HISTORII KNAUF PRAHA, s.r.o.

1991 Začátek působení firmy Knauf Praha, s.r.o. na českém trhu
1993 Privatizace bývalého závodu PSS (Pražský stavební servis) a začátek výroby suchých maltových směsí ve Kbelích
1993 Položení základního kamene závodu v Počeradech, nový závod na výrobu sádrokartonových desek byl otevřen v roce 1994
1997 Rozšíření kapacity výrobního závodu ve Kbelích, do provozu uvedena nová moderní výrobna suchých maltových a omítkových směsí
2004 Zavedení systému jakosti dle EN ISO 9001:2001 a EN ISO 14001:1997
2004 Společnost KNAUF jako první v České republice přichází s technologií samonivelačních litých podlah
2004 Otevření nového školicího centra v Praze – Knauf Akademie
2005 Počátek výroby sádrových omítek v Praze
2007 Převzetí kalcinátoru v Počeradech
2009 Zavedení nové produktové řady Tiefbau Sanierung na trh,
2009 Fúze společností Knauf Praha a Knauf Počerady v jedinou nástupnickou společnost, Knauf Praha, spol. s r.o.
2009 Koncem roku přichází Knauf s další novinkou, tentokrát z oblasti suché výstavby, sádrokartonová deska Knauf Diamant – Diamant mezi deskami. Za kvalitu této desky hovoří její technické parametry s ohledem na akustiku ale i mechanicko-fyzikální parametry samotné desky, které snesou srovnání s deskami na bázi sádrovlákna nebo cementodřevité směsi.
2010–2011 Na trh uvedeny nové speciální desky (Massivbauplatte, F 146, Silentboard, Safeboard) a nová řada penetračních nátěrů Knauf (Hloubková penetrace, MP 75 Grund, BP Unigrund)
2012 Na trh uvedeny nové produkty z oblasti tmelení: F Plus, Rotband Finish Plus a Q2 Super.
2012 Vlastní výroba compoundu v závodě Knauf Kbely
2013 Rozšíření produktového portfólia o pastózní tmely s původním označením SHEETROCK
2014 Protipožární omítka Vermiplaster 
2015 Inovativní sádrokartonová deska Knauf RED Piano - chrání nejen před požárem, ale i výrazně tlumí hluk
2016 Nový systém do vlhkých prostor Knauf DRYSTAR a komplexní řešení pro pasivní požární ochranu budov Knauf FIREWIN
2017 Systém PERFECT SURFACES - stěrkové a finální tmelicí hmoty pro perfektní povrchy

Výrobní závody Knauf

Závod Knauf v Počeradech

Počerady_fabrika_titul_web

Roční produkce až 22 milionů m2 desek

Závod Knauf Počerady zahájil svůj oficiální provoz  koncem roku 1994 a ročně je schopen vyprodukovat až 22 milionů m2 desek. Závod Počerady byl první fabrikou ve skupině Knauf vůbec, která začala pro výrobu sádrokartonových desek využívat sádrovec pouze průmyslového původu, energosádrovec z elektrárny. Od roku 2007 je závod na výrobu sádry, umístěný v objektu sousední elektrárny Počerady, dříve vlastněný a provozovaný  společností ČEZ, dnes nedílnou součástí firmy Knauf. Energosádrovec  vzniká při procesu odsíření kouřových plynů v uhelných elektrárnách. Jde o vysoce kvalitní a s přírodním sádrovcem srovnatelný produkt, který nemá navíc žádnou ekologickou zátěž. Výroba sádrokartonových desek KNAUF je zařazena do ekologického programu, který významným způsobem přispívá ke zlepšení životního prostředí.
 
Kromě tradičních sádrokartonových desek a profilů se zde od roku 2010 vyrábí i desky Knauf Diamant, sádrokartonové desky se zvýšenou pevností, tvrdostí a zvukově izolačními vlastnostmi, robustní deska Knauf Massivbauplatte a nejnovějším přírůstkem je deska Knauf RED Piano kombinující vlastnosti protipožární s akustickými. Do dnešní doby bylo vyrobeno v závodě Knauf Počerady 400 milionů m2 sádrokartonových desek.

Výroba omítek a malt Knauf

Kbely_fabrika_titul_web

Roční produkce až 180 tisíc tun

Továrna ve Kbelích navazuje na původní provoz, který byl vystavěn již v roce 1979 a uveden do provozu v roce 1982. Tehdy byl prvním zařízením svého druhu v ČR. Dnešní maltárna, která v rukou společnosti Knauf prošla obsáhlou modernizací a jejíž slavnostní otevření proběhlo v roce 1997, vyrábí ucelenou řadu produktů: zdicí malty, vápenocementové i sádrové omítky, sanační omítky, minerální omítky, betony a stěrky, spárovací hmoty a lepidla.
Roční produkce suchých omítkových a maltových směsí vyráběných ve výrobním závodě Kbely činí až 180 tisíc tun ročně, přičemž do dnešní doby bylo vyprodukováno na 4 miliony tun suchých maltových směsí.

Související stránky