Tmelení, sádrové omítky, tmely a stěrky

Perfektní povrchy - tmelení, sádrové omítky

Sádra je jeden z nejstarších stavebních materiálů vůbec. Již tisíciletí je ceněna pro své vlastnosti v bydlení. KNAUF je jedním z nejzkušenějších výrobců sádrových tmelů, stěrek a omítek.

Spolehlivé a vždy vysoce estetické

Sádrové tmely, stěrky  a omítky mají stejnou hodnotu pH jako lidská kůže. To platí i pro difuzi vodních par. Sádra lidské pokožce neublíží, což ostatně potvrzuje její hojné používání i v lékařství. Sádrové produkty jsou schopny vytvořit ideální klima v místnosti a to díky velkým vzduchovým pórům. Nadměrná vlhkost je vstřebána a uložena, v případě potřeby je opět "oddýchána" a výsledkem je stabilní příjemné klima místnosti.

Sádrové tmely

Sádrovými tmely můžete tmelit sádrokartonové desky, ale zrovna tak dobře je můžete použít na vyrovnání nebo celoplošné přetmelení omítek či betonových monolitů nebo prefabrikovaných dílců.  Díky relativně rychlému tuhnutí jimi můžete vyrovnat i velké lokální díry v podkladu. Tím pro mnoho operací vystačíte často pouze s jedním produktem.
Sádrové tmely se snadno zpracovávají a velmi dobře přilnou k podkladu. Podléhají minimálním objemovým změnám, a proto se téměř nepropadají.

 

Stáhněte si příručku o tmelení

Sádrové stěrky

Se sádrovými stěrkami Knauf vytvoříte obdivuhodně hladký, popřípadě kletovaný - hlazený povrch. Jsou předurčeny jako podklad pro nátěr, tapety. Sádrové hlazené stěrky jsou oproti štukovým dokonale opravitelné. Rychle schnou a stavbu urychlí 2 až 3 krát. Lze je brousit již po několika hodinách, a proto jsou ideální tam, kde je potřeba práci rychle dokončit.

Chcete se dozvědět více? Klikněte zde!

Sádrové omítky

Sádrové omítky lze použít bez problémů prakticky kdekoliv, tedy ve všech interiérových místnostech včetně kuchyní a koupelen. Nehodí se pouze do trvale vlhkých prostor, jako jsou například bazény, kde vlhkost standardně přesahuje 70 %. Vzhledem k jejich charakteru přinášejí jedinečnou a nezaměnitelnou estetiku. Jsou příjemně hladké na pohled i na dotek.

Sádrové omítky působí „teple“ na dotek, což je dáno tepelnou vodivostí sádry.  Díky svému neutrálnímu pH pomáhají udržovat v místnostech příznivé klima vhodné zejména pro alergiky. Sádra jako taková má schopnost absorbovat a opět vydýchávat vzdušnou vlhkost. Proto jsou sádrové omítky schopny regulovat mikroklima v prostoru a tím přispívat ke zdravému bydlení. Skutečně velmi důležitou vlastností sádrových omítek je snadná zpracovatelnost, která v porovnání s běžnými vápenocementovými omítkami přináší řadu výhod. Sádrové omítky jsou vysoce přilnavé k podkladu a netvoří smršťovací praskliny.

Zpracovávají se ručně i strojně.

Instruktážní video Knauf Sádrové omítky

Podívejte se na webinář

Související stránky