Nákupní galerie Myslbek

Tradice pasáží v centru Prahy

Nákupní galerie Myslbek

Nákladnou rekonstrukci si nadělila ke svým dvacátým narozeninám pražská ikonická pasáž Myslbek. Podařilo se zde skloubit luxus současnosti i eleganci historie této budovy, která propojuje Ovocný trh s obchodní ulicí Na Příkopě. Celkové pojetí rekonstrukce Myslbeku vychází z dlouholeté tradice pasáží v centru Prahy.

V rámci přestavby se podoba nákupní galerie vrací zpět ke kořenům a dochází k obnově propojení funkce budovy s jejím názvem. Název galerie má své opodstatnění, neboť celému prostoru vévodí skleněná plastika Maxima Velčovského, která je největší skleněnou plastikou ve střední Evropě. Plastiku vyrobila firma Lasvit. Slovo nákupní pak doslova naplňuje řada módních značek, z nichž některé zde otevřely svou první prodejnu v České republice vůbec.
Návštěvníky zaujme čistý design použitých kvalitních materiálů, zrekonstruované vstupní portály nebo svítící logy na fasádě průčelí.
Celou proměnu prostoru řídili architekti z ateliéru CMC Architects.

 

Modernizaci prostoru řídila společnost Sentient, které se podařilo zdůraznit prodejní formáty jednotlivých obchodů, zjednodušit a především zpříjemnit orientaci a pobyt zákazníků. Myslbek je hrdým držitelem certifikátu BREEAM.
Dominantou prostoru obchodní pasáže se stal kruhový prostor, který spojuje vstupní část a galerii nákupního centra. Při tvarování prostoru se použilypodhledy Knauf D112, jež jsou zavěšeny na nonius závěsech. Na rovné plochy podhledů byly vybrány sádrokartonové desky s vylepšenými protipožárními vlastnostmi Knau RED Piano. Přidanou hodnotou je i větší tuhost. Desky byly montovány na dvouúrovňový rastr s použitím CD profilů. Větším oříškem bylo modelování zakřivené plochy. K tomuto účelu se použily desky Knauf WHITE tlošťky 9,5 mm, jež se ohýbaly na poloměr 7,5 m.
Na vnitřním schodišti pasáže byla použita kotvená předsazená stěna W 623. Předností tohoto typu předsazené stěny je maximální výška až 10 m při standardní rozteči profilů, což u volně stojících předsazených stěn není možné. v tomto případě byl ovšem rastr z CD profilů zahuštěný na rozteč 41 cm a opláštěn deskami Knauf DIAMANT 12,5 mm. Důvodem bylo zpevnění konstrukce, protože na designovou úpravu finálního povrchu byl použit skleněný obklad Lacobel.
Modernizace nákupní galerie probíhala v rámci revitalizace celé pasáže za plného provozu převážně v nočních hodinách.

Nákupní galerie Myslbek

Na Přikopě 1096/19, Praha 1


Najít trasu

Související produkty

Související stránky