Sportovní hala Polárka

Akustická pohoda s deskami Cleaneo

Sportovní hala Polárka

Než zastupitelé Frýdku-Místku rozhodli o výstavbě nové víceúčelové haly Polárka, předcházelo tomu mnoho protestů. Nejprve se musel zbourat původní sportovní hala ze sedmdesátých let minulého století. Nápad srovnat starou halu se zemí se nelíbil nejen některým architektům, al i lidem, kteří ji pomáhali stavět v takzvaných akcích "Z". Dlouho trvalo, než je zastupitelé města přesvědčili, že stavba novho multifunkčního centra bude levnější než rekonstrukce rezivějící staré haly.

Hala je využívána nejen pro zimní sporty, ale po zakrytí ledové plochy je v hale možno provozovat míčové sporty a pořádat kulturní a společenské akce. V objektu je rovněž umístěna střelnice se sedmi drahami, sportovní sál pro aerobic, badminton, stolní tenis apod. Vzhledem k těmto aktivitám které mnohdy probíhají současně, byl kladen vysoký požadavek na zvukovou neprůzvučnost.

Aby bylo vyhověno vysokým požadavkům na akustické parametry a zvukovou neprůzvučnost byly při konstrukcích stěn a sptropních podhledů použity desky RED Piano a akustické děrované dasky Cleaneo.

Související stránky