Knauf podporuje učně na mezinárodní soutěži Řemesla Skill ve Vysokém Mýtě

Učňové_image foto

Dokumenty pořadatelů ke stažení

Tisková zpráva PDF
Pozvánka s programem PDF
Pozvánka pro veřejnost PDF
Harmonogram PDF

22.-24.9.2015 - již 5.ročník soutěže Řemeslo/ Skill

Společnost Knauf je tradičním partnerem mezinárodní soutěže v řemeslných dovednostech učňů. Soutěž spolupořádá Pardubický kraj, město Vysoké Mýto, VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto a společnost Erudio CZ, o. s. Profesními partnery akce jsou dále také Cech suché výstavby ČR, Profesní cech obkladačů a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Své síly změří 56 soutěžících z 18 škol z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Letos se bude soutěžit ve stavebních profesích: zedník/zednické práce, obkladač, instalatér, truhlář a samozřejmě montér suchých staveb.  Soutěž probíhá na vysokomýtském náměstí Přemysla Otakara II. 
Soutěžní pracoviště se proměňují ve skutečné staveniště, kde dvoučlenné týmy musí řešit úkoly a vzniklé problémy jako na reálné stavbě. Soutěžní zadání některých oborů na sebe totiž navazují a jednotlivé soutěžní týmy z různých oborů a států spolu musí spolupracovat, což je velmi atraktivní podívaná pro návštěvníky. Nejprve v úterý 22. září vyzdí soutěžní stavby zedníci a do nich následně nastoupí montéři suchých staveb, kteří se budou při práci střídat s instalatéry. Na dalších stavbách budou plnit soutěžní zadání obkladači a obkládat koupelnu. Truhláři budou ve dvojici pracovat na zhotovení květinového stolku.
Důležitou součástí „Stavařského vysokomýtského svátku“ bude i tradiční prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních a studijních oborů a s praktickými ukázkami řemesel a pozvání žáků základních škol Pardubického kraje na celý program. Odborná i laická veřejnost bude mít možnost získat v průběhu několika dnů informace důležité pro vlastní profesní činnost, výběr vhodného učebního oboru pro své děti nebo i informace potřebné pro výstavbu nového domu, bytu nebo jeho rekonstrukci.