Akustické desky Cleaneo - souznění hudby a materiálu

Petrof Gallery

Rodinná firma Petrof je v současné době největším výrobcem akustických klavírů a pianin v Evropě. Svůj první klavír postavil Antonín Petrof v roce 1864 a od té doby továrna v Hradci Králové vyprodukovala více než 630 tisíc nástrojů Petrof a řadu dalších v rámci Petrof Brand Familly. V současnosti je cílem společnosti PETROF, vedle výroby a prodeje hudebních nástrojů, také rozvoj kultury a podpora hudebního vzdělávání. Proto vznikl projekt, který má podpořit kulturní dědictví a vyzvednout hodnoty slavné české rodiny PETROF. Jedná se o moderní obchodní a kulturní centrum PETROF Gallery, které bylo koncem roku 2017 slavnostně otevřeno přímo v areálu továrny v Hradci Králové.
 

Rekonstrukcí již nepouživané výrobní haly vznikla na celkové ploše 1 600 m2 nejen prodejna hudebních nástrojů a showroom pro zákazníky, ale i prodejní galerie se stylovou kavárnou pro výstavy a prodej předmětů z oblasti výtvarného uměni, fotografie, moderního umění apod. Moderní prostředí podpořené industrálním vzhledem původní výrobní haly navíc dává vyniknout vzhledu a dekoru vystavených nástrojů. Showroom PETROF je s plochou 800 m2 největší ve střední Evropě. Jeho interiér je navržen tak, aby soustředil pozornost zákaznika na vystavované nástroje a zároveň vyhověl vysokým nárokům na dobrou akustiku prostoru.

Děrované akustické desky Knauf Cleaneo Akustik jsou speciální sádrokartonové desky, které se využívají především jako stropní akustická konstrukce pro zlepšení zvukově izolačních schopností místnosti i vylepšení estetických kvalit prostoru. Podstatně zlepšují prostorovou akustiku místností, protože děrování desek pohlcuje hluk vznikající v prostoru pod nimi a tím snižuje emise hluku v interiéru. Přínosem je i efekt vylepšení kvality vzduchu uvnitř objektu, protože obsahují speciální sádru s příměsí Zeolith (přírodní hlinitokřemičitan vulkanického původu), který rozkládá případné škodlivé látky katalyticky na vodu a oxid uhličitý. Podhled tak není pouze výrazným estetickým prvkem, ale zajišťuje také akustickou pohodu a výrazně přispívá k vylepšení ovzduší v interiéru budov.
Desky jsou nabízeny s různým typem děrování, v případě Petrof Gallery byly použity desky Knauf Cleaneo Akustik s rozptýleným děrováním (12/20/35) v podhledech stylové kavárny, na chodbách a zázemí objektu. Jednalo se o podhled zavěšený na profilech CD+UD s tloušťkou desky 12,5 mm se spodní dvojitou vrstvou. Celková plocha těchto podhledů činila cca 200 m2. Kromě podhledů s Cleaneo deskami byly v rámci stavby realizovány také sádrokartonové příčky o tloušťce 150 mm s profily CW + UW 75 (3 x A 12,5 mm TI 60 mm), které oddělují koncertní sál od kavárny. Dále jsou zde konstrukce předsazených stěn W 626-I s profily CW+UW 50 s deskami 2 x H2 12,5 mm bez TI EI 15. Další sádrokartonové konstrukce posloužily k opláštění světlíků s použitím protipožární desky Knauf RED Piano a samozřejmě k obkladům vzduchotechniky, vody, topení a dalších instalací. Suchá výstavba trvala tři měsíce a stejně jako firma věří v kvalitu svých výrobků, vsadila při stavbě na kvalitu a šikovnost českých zhotovitelů.

PETROF, spol. s r.o.

Na Brně 1955, Hradec Králové


Najít trasu

Související stránky