Parkhotel Praha

Požadavky na akustiku i pevnost splnil Diamant

Parkhotel Praha

Prakticky v těsné blízkosti Veletržního paláce stojí dominantní budova Parkohotelu Praha, která dnes patří mezi vyhledávané 4hvězdičkové pražské hotely. Na první pohled minimalistický objekt s nezaměnitelným rukopisem byl kdysi navržen známým architektem Zdeňkem Edelem. Hotel byl postaven v roce 1967, což znamená, že leccos již pamatuje. V porevoluční době prošel samozřejmě rozsáhlou rekonstrukcí, takže dnes díky tomu nabízí vysoký standard patřící k dané ubytovací kategorii. Přestože je hotel situován stranou centra, jeho dostupnost do historického jádra města je bezproblémová. Navíc hotel těží z blízkosti vyhledávaného parku Stromovka a pochopitelně výstavnímu areálu. Parkhotel Praha dnes nabízí 237 pokojů a apartmánů a 5 nově rekonstruovaných a vybavených konferenčních prostor s 396 m2 užitné plochy. Samozřejmostí jsou rovněž dvě restaurace, Lobby bar, welness centrum atd.
 

V rámci rekonstrukce byly na základě přísných požadavků investora vybudovány v konferenčním sále a jídelně atypické akustické podhledy s velkým množstvím doplňkových instalací, především světelných ramp. Musel se zohlednit i další požadavek na pevnost a požární odolnost příček v prostorách kuchyně a jídelny, protože se předem počítalo, že na konstrukci bude třeba zavěsit těžší prvky patřící ke kuchyňskému vybavení.

V konstrukcích podhledů byla použita akustická deska Knauf Cleaneo, v konstrukcích dělících a nosných příček deska Knauf Diamant.
V hotelu se také nachází welness centrum, které bylo rekonstruováno souběžně. Z důvodu vysoké koncentrace vlhkosti zde byla v konstrukcích příček a podhledů použita deska Aquapanel Cement Board Indoor. Této speciální desce vlhké prostředí neuškodí, navíc je odolná proti ohybu a nárazu, je pevná, stabilní a nehořlavá, takže se velmi dobře hodí pro náročné konstrukce.

Parkhotel Praha

Veletržní 1502/20, Praha 7


Najít trasu

Související stránky