Obchodní centrum Galerie Teplice

Atypické požadavky architekta splnily desky Knauf

OC Galerie Teplice

Za pomoci sádrokartonu mohou architekti navrhovat tvarově i konstrukčně zajímavá řešení, která by nebylo možné z jiných materiálů vzhledem k nákladům vůbec realizovat. Příkladem za všechny je Galerie Teplice.

Nevšedním architektonickým prvkem  jsou 17 metrů vysoké stromy se „zarůstajícími“ kořeny, které dominují hornímu patru Galerie.  V pozadí stromů se nachází technické zázemí, což jsou například větrací mřížky, protipožární sprinklery apod. Bylo tedy nutné konstrukčně vyřešit požadavky architektů i projektantů tak, aby se zkloubila nejen estetika, ale i funkčnost prostoru.

Na první pohled se nejedná o nic složitého, ale zdání klame. Konstrukce byla velmi komplikovaná a vzhledem k umístění ve vysoké výšce i náročná na instalaci. Technické řešení celé konstrukce navrhl Knauf společně s firmou Mobest. V konstrukcích se použily prakticky jen základní desky Knauf RED Piano, GREEN a WHITE.  Stavba tohoto designového prvku ukázala prakticky neomezené možnosti suché výstavby a výhody sádrokartonu jako materiálu.

Lokalita

OC Galerie Teplice

náměstí Svobody
415 01 Teplice


Najít trasu

Související stránky