Administrativní budova TRIMARAN PRAHA

Trimaran_exterier_Knauf_6500

Tisková zpráva ke stažení zde.

Stavba s vizí budoucnosti

Nová originální administrativní budova byla cíleně plánována jako objekt šetrný k životnímu prostředí a aspiruje na získání nejvyšší kategorie LEED PLATINUM certifikátu. Její součástí je i moderní multifunkční CUBEX CENTRUM PRAHA, které služby objektu vhodně rozšiřuje a doplňuje.
I když interiér CUBEX CENTRA PRAHA navrhl jiný architekt než projekt TRIMARAN PRAHA, vytvářejí spolu jedinečný harmonický a funkční celek.

Vstoupíme-li dovnitř, obklopí nás čisté bílé linie zpestřené lokálními barevnými prvky. Je nesmírně příjemné, že sádrokarton Knauf se zde v rukách architektů, kteří se na stavbě podíleli, nestal jen funkčním, ale i významným designovým a uměleckým prvkem interiéru. O akustickou pohodu se zde starají děrované akustické desky Knauf CLEANEO na stropech, osvětlení foyer je esteticky začleněno do sádrokartonových vzhledových prvků pod stropem nebo v podhledech.
V prvním patře TRIMARAN PRAHA se nachází multifinkční CUBEX CENTRUM PRAHA. Díky unikátnosti a variabilitě jeho interiérů je vhodné pro širokou plejádu akcí od firemních prezentací, konferencí či menších setkání až po koncerty.

Název CUBEX i jeho logo jsou inspirovány českým kubismem a celý prostor vyplňují prvky připomínající tento světově unikátní architektonický styl. Od prolamovaných ploch na zdech a konstrukcí sropních podhledů přes jedinečně koncipované barové a registrační pulty až po detaily a dekorace v tomto stylu. Na rozdíl od přilehlých prostor je multifunkční sál založen na maximální jednoduchosti, se kterou kontrastuje členitý strop. V jeho mřížce, která je obdobou prolamovaných podhledů, je v lištách zabudované osvětlení, které může měnit barvu podle přání klienta. Individuálně programovatelná audiovizuální technika začíná již ve vstupní hale, světelnými efekty vede návštěvníky přes foyer do sálu, kde show pokračuje. Promítat se dá na všechny čtyři stěny a sál tak má téměř neomezené možnosti individuálního grafického, resp. audiovizuálního projevu.

To vše odděluje od okolních prostor výkonná sádrokartonová akustická stěna Knauf W145, která má kvůli výšce CW profily spojené spciálními MW spojkami. Opláštění je masivní, z každé strany Knauf RED Piano 15 + 15 + 18 mm. Vzduchová neprůzvučnost činí 70 dB. Důvody pro její použití byly dva. Tím prvním byla nízká hmotnost ve srovnání s betone, druhým kvalitní odhlučnění přilehlých kancelářských prostor od akcí v sále. Na chodbách a v předsálí jsou zvukově pohltivé podhledy s akustickými děrovanými deskami Knauf CLEANEO, které přispívají k akustické pohodě v daném prostoru. Ke zvukové izolaci konstrukce stropu byl použit podhled, který kombinuje vzduchovou neprůzvučnost a zvukovou pohltivost. Neprůzvučnost je v podhledu Knauf D112 zajištěna dvojitým opláštěním deskami Knauf DIAMANT, pohltivost pak opět deskami Knauf CLEANEO.

Celkem se spotřebovalo cca 1100 m2 akustických děrovaných desek Knauf CLEANEO, 2500 m2 akustických sádrokartonových desek Knauf DIAMANT a 14 500 m2 standardních desek Knauf WHITE, impregnovaných desek Knauf GREEN a speciálních sádrokartonových desek se zvýšenými protipožárními a akustickými vlastnostmi Knauf RED Piano.
 

 

 

 

Související stránky