Administrativní centrum TRIMARAN PRAHA

Stavba s vizí budoucnosti

Administrativní centrum TRIMARAN PRAHA

Pražská čtvrť Pankrác je dnes jednou z dynamicky se rozvíjejících lokalit hlavního města a právem patří mezi nejžádanější místa pro kancelářské a obytné prostory. Pozornosti by proto neměla uniknout ani nová administrativní budova TRIMARAN PRAHA, která skýtá mnoho zajímavého pro milovníky umění i moderního funkčního vzhledu, jakož i příznivce udržitelného stavění. Její součástí je i moderní multifunkční CUBEX CENTRUM PRAHA, které služby objektu vhodně rozšiřuje a doplňuje. I když interiér CUBEX CENTRA PRAHA navrhl jiný architekt než projekt TRIMARAN PRAHA, vytvářejí spolu jedinečný harmonický a funkční celek.

Vzhledem k tomu, že součástí administrativního centra je i multifunkční CUBEX CENTRUM, které lze využívat i pro koncerty, byla jedním z hlavních požadavků i perfektní zvuková neprůzvučnost a akustika prostoru.

Nová originální administrativní budova TRIMARAN PRAHA působí zvenku tak trochu  funkcionalistickým či retro dojmem, zvláště ve srovnání s  okolními vysokými budovami s celoskleněnými fasádami. Ale tím je vlastně jedinečná. Byla cíleně plánována jako objekt šetrný k životnímu prostředí a aspiruje na získání nejvyšší kategorie LEED PLATINUM certifikátu.
Až vás prostoupí první dojem, zvedněte hlavu a podívejte se na unikátní, masivní vahadlo na střeše, které vynáší stropy  jednotlivých „trupů“ budovy. Při pohledu shora nebo ze správného úhlu pak pochopíte název TRIMARAN, protože budova je skutečně navržena jako třítrupová. Sleduje tvar písmena E, které tvoří tři křídla propojená příčným traktem. Zelené střechy dvou atrií mezi jednotlivými křídly  tak tvoří  nejen příjemnou oázu, ale zvyšují i podíl  zelených ploch ve městě. Zároveň jsou krásně upravenou odpočinkovou zónou pro klienty objektu.
Vstoupíme-li dovnitř,  obklopí nás čisté bílé linie zpestřené lokálními barevnými prvky. Je nesmírně příjemné, že sádrokarton Knauf se zde v rukách architektů, kteří se na stavbě podíleli, nestal jen funkčním, ale i významným designovým a uměleckým prvkem v interieru.
O akustickou pohodu se zde starají děrované akustické desky Knauf Cleaneo na stropech, osvětlení foyer je esteticky začleněno do sádrokartonových  vzhledových prvků pod stropem nebo v podhledech.
V  prvním patře  TRIMARAN PRAHA se nachází multifunkční centrum CUBEX CENTRUM PRAHA. Díky unikátnosti a variabilitě jeho interiérů je vhodné pro širokou plejádu akcí od firemních  prezentací, konferencí či menších setkání až po koncerty.
Název CUBEX i jeho logo je inspirováno  českým kubismem a celý prostor vyplňují prvky připomínající tento světově unikátní architektonický styl.  Od prolamovaných ploch na zdech, konstrukcí stropních podhledů, přes jedinečně koncipované barové a registrační pulty, až po detaily a dekorace v tomto stylu.
Na rozdíl od přilehlých prostor je prostor multifunkčního sálu založen na maximální jednoduchosti. Vyjma stropu jsou všude jen hladké nečleněné bílé stěny, na první pohled nic, na čem by déle ulpěl zrak. Jeho kouzlo však leží jinde a začíná právě pohledem na strop. Tam je totiž osvětlení ukryté do prvků mřížky, která je volnou obdobou prolamovaných ploch stěn. Osvětlení zabudované v lištách může měnit barvu podle požadavku klienta.
Celé kouzlo multifunkčního prostoru je postaveno na individuálně programovatelné audiovizuální technice, která začíná již ve vstupní hale a vede vás světelnými efekty přes foyer přímo do sálu, kde show pokračuje. Promítat se dá na všechny čtyři stěny pomocí individuálně vytvořených scénářů. Sál má tak téměř neomezené možnosti individuálního grafického resp. audiovizuálního projevu. Vytvořit prostředí podle přání klienta umožňují unikátní technologie. Pomocí  Konceptu Chameleon lze prostor před vstupy do hlavního sálu, strop sálu i osvětlení lemující schody do 1. patra  nasvítit do libovolné  barvy .
Media Wall je unikátní projekční prostor s velikostí 102m2. Zde si klienti mohou promítat téměř jakýkoliv obsah. Od ambientního pozadí akce, přes propagaci firemního brandu, až po přenos ze sálu nebo externích živých mediálních zdrojů.
Specialitou centra je i možnost výstavy automobilů v hlavním sále a foyer.  Díky závěsným bodům s extrémně vysokou nosností ve stropě je možnost zavěšení vozu i přímo uprostřed sálu. Nás těší, že to vše odděluje od okolních prostor výkonná sádrokartonová akustická  stěna W145 Diwa  kvůli výšce spojena speciálními MW spojkami spojujícími CW profily. Opláštění jak jinak než masivní. Z každé strany Knauf  RED Piano 15 + 15 +18 mm. Vzduchová neprůzvučnost 70 dB.
Důvody pro její použití byly dva. Tím prvním byla nízká hmotnost ve srovnání s betonem, druhým  bylo kvalitní odhlučnění přilehlých kancelářských prostor od akcí v sále.
O akustiku stropů  se stará podhled Knauf D112  s dvojitým opláštěním deskami Knauf  DIAMANT. Kubistické prvky objevíte prakticky všude. Od dekorací, navigačního systému až po  drobnosti jako jsou skleničky na míru.Většinou také není běžné věnovat zvláštní architektonickou pozornost toaletám, ale ani to tady neplatí. Po otevření dveří překvapí precizní řady designových umyvadel kubistických tvarů.
Celá budova TRIMARAN PRAHA  včetně  prostor CUBEX CENTRA PRAHA, jsou obrazem současnosti  a vizí budoucnosti. Jednoduchého, vzdušného a přitom funkčního designu, mnoha neotřelých vizuálních i technických nápadů a nepřeberných možností změny vzhledu pomocí audiovizuálních úsporných digitálních technologií.
Sádrokartonové konstrukce suché výstavby Knauf se výrazně podílí na tom, že celkově prostory působí moderně, čistě a vysoce funkčně. Pro zalomené kubistické plochy se sádrokarton ukázal jako ideální materiál. Neplní tady totiž jen ryze účelovou roli, ale stal se v rukou architektů i důležitým designovým i uměleckým prvkem, který výrazně dotvořil charakter interiéru tohoto nového objektu.
Celkem se spotřebovalo cca 1 100 m2 akustických děrovaných desek Knauf CLEANEO, 2 500 m2 akustických sádrokartonových desek  Knauf Diamant a 14 500 m2 standardních desek Knauf  WHITE, impregnovaných desek Knauf GREEN a speciálních sádrokartonových desek se zvýšenými protipožárními a akustickými vlastnostmi Knauf  RED Piano.
 

Investror: HARRO DEVELOPMENT PRAHA , s.r.o.

Architekt TRIMARAN PRAHA: Prof. Dipl.Ing. Ernst Hoffmann (Rakousko)
                                                    Mag. Arch. Martin Tröthan (Rakousko)

Architekt CUBEX CENTRUM Praha: 4a architekti, s.r.o.
                                                            Ing. arch. Peter Hudák
                                                            Ing. arch. Jan Burček 

Hybernská 1

Hybernská 1, Praha 1


Najít trasu

Související stránky