Smart byty v Nových Butovicích

Vysoký standard sádrových omítek Knauf

SMART Byty Nové Butovice

Projekt výstavby tyv. SMART bytů v Nových Butovicích má na svědomí známý holding TRIGEMA a.s., který v oblasti výstavby bytových domů působí na trhu již od roku 1994. Od té doby realizovala TRIGEMA celou řadu projektů, které vždy tak trochu vybočovaly z běžného standardu. Byly to například bytové projekty ve Stodůlkách, v Praze - Radotíně, dále v Hostivaři, Roztokách u Prahy, Letňanech apod.

V rámci projektu „SMART byty v Nových Butovicích“ vznikají ve dvou etapách dva bytové domy se 300 energeticky úspornými byty. Novinkou tohoto projektu je příprava pro technologie inteligentního bydlení. Součástí je i vestavěný systém vzduchotechniky s výkonnými rekuperačními jednotkami s možností dochlazování vnitřních prostorů bez použití klimatizací. Objekt je koncipován jako modulový, což znamená, že některé byty jsou připraveny tak, aby bylo možné bez problémů jednoduchou úpravou spojit dva byty v jeden a naopak. Součástí celého projektu je rovněž vytvoření prostorů pro komerční využití. Jak z výše uvedeného vyplývá, TRIGEMA nestaví běžné byty, ale zaměřuje se na vyšší standard bydlení. Tomu odpovídá nejen architektonické a technické řešení objektu, ale samozřejmě i pečlivý výběr materiálů a dodavatelů. Ve výstavbě se uplatnila široká škála produktů Knauf, zejména sádrové omítky Knauf MP 75.
 

Omítky Knauf MP 75 se používají zejména pro svůj perfektně hladký povrch. Navíc, jak je všeobecně známo, se velmi dobře opravují, což je velká výhoda i pro koncového uživatele. Omítky Knauf vyráběné tradiční recepturou mají stabilně vysokou kvalitu s výbornou zpracovatelností a vydatností. Pro uživatele bytů je navíc přínosné, že díky neutrálnímu pH jsou sádrové omítky schopny regulovat vlhkost v místnostech a vytvářet tak uvnitř příjemné mikroklima. Pro zpracovatele je zase výhodná jednoduchá zpracovatelnost a skutečnost, že omítání se provádí v jednom sledu, takže se významně šetří technologický čas. Na výstavbě SMART bytů se podíleli tři Knauf partneři – zpracovatelské firmy, které aplikovaly v objektu sádrové omítky. Je to firma GESSO, s. r. o, dále Edilizio, s. r. o., a SADROM, s. r. o. Celkem bylo omítnuto 85 000 m2 ploch. Sádrové omítky Knauf MP 75 byly zpracovány strojně.
 

Smart byty Nové Butovice

Nové Butovice, 158 00 Ptaha 5


Najít trasu