Rezidence Na Santince

Sádrové omítky zvyšují komfort bydlení

Bytový dům Rezidence Na Santince

Bytový dům rezidence Na Santince byl postaven v Praze 6-Dejvicích nedaleko Fakulty architektury ČVUT. Zajímavost projektu, jehož developerem byla akciová společnost P.H.A., je dána vedle atraktivní lokality i celkovým pojetím stavby. Netradiční je nejen půdorys objektu, ale zejména prosklená atriová hala. Dům je tvořen šesti nadzemními a třemi podzemními podlažími. V nadzemní části je umístěno celkem 25 nadstandardních bytů. Projekt, který byl dokončen v říjnu 2013, získal regionální Cenu architektů a Cenu veřejnosti v soutěži Realitní projekt roku 2013.

Nejen architektonické řešení je v případě rezidence Na Santince výjimečné. Zcela nadstandardní byl i výběr a použití materiálů. Své místo tu našly i sádrové omítky Knauf MP 75, jež byly strojně aplikovány.
 

Sádrové omítky patří ke standardu celého objektu. Jejich estetický vzhled vyniká především v atriové hale, ve které jsou kombinovány s pohledovým zdivem a kamenem. Zde nenajdeme nic průměrného, osvětlení nevyjímaje, a přitom je patrné, že každý detail i jeho zpracování byly pro celkový výsledek projektu velmi důležité.
 

Rezidence Na Santince

Bechyňova, 160 00 Praha 6


Najít trasu

Související produkty

Související stránky