Sádrové omítky do interiéru prostě patří

Rezidence Františkov

Přestože bytová výstavba podle statistik pokulhává za poptávkou, staví se stále zajímavější projekty. Příkladem může být Rezidence Františkov v Ostravě, která spojuje typické přednosti pohodlného venkovského domu se všemi výhodami bydlení přímo v centru města. Přesné linie, hladké plochy, jednoduché tvary a kvalitní materiály. Rezidence byla postavena jako nízkoenergetický dům a získala mimo jiné cenu odborné poroty za Realitní projekt roku 2017 v regionu Moravskoslezský kraj. 
Jako má Praha Malou Stranu, Brno Kraví horu, Londýn Notting Hill, Los Angeles Beverly Hills tak Ostrava má Hladnovský kopec. Rezidenční čtvrť si díky nízké zástavbě a absenci panelových domů dodnes dokázala uchovat specifickou atmosféru, hodně zeleně a venkovský ráz. Právě zde byla na jižním svahu vybudována rezidence Františkov s pěti vila domy, ve kterých je uspořádáno 42 bytů. Zatímco exteriér objektů charakterizuje architektura jednoduchých tvarů, interiéry jsou navrženy s důrazem na prostor, světlo, klid a pohodlné bydlení. A k tomu, mimo jiné, přispívají i vnitřní sádrové omítky Knauf.
 

Do interiéru jsou sádrové omítky Knauf nejen vhodné, ony tam prostě patří. Široké možnosti použití sádry vyplývají ze specifických vlastností tohoto materiálu. V prvé řadě je sádra zdravotně nezávadná, má pH neutrální, ale především je schopna sama regulovat vlhkost v interiérech. Sádrová omítka dokáže zvýšenou vzdušnou vlhkost v místnosti absorbovat a později opět uvolnit do ovzduší. Tím pomáhá udržovat v dané místnosti příjemné mikroklima a přispívá tak i ke zdravějšímu bydlení. To je velmi výhodné zejména v případě alergických potíží.
I pro investora má hned několik bonusových argumentů. Je to především rychlost provedení, zajímavá cena, bezproblémové opravy a hladký povrch stěn, v současnosti ze strany zákazníků tolik žádaný. Při správném provedení vynikne jejich precizně hladký povrch právě v interiérech, kde sluneční světlo hraje tak důležitou roli.

Sádrové omítky jsou na rozdíl od klasických vápenocementových omítek jednovrstvé a nanášejí se většinou strojně v jednom pracovním sledu. Pokud to povrch dovoluje, lze je nanášet ve velmi tenkých vrstvách s minimálním odpadem. Lze je  použít pouze v interiéru, kde relativní vzdušná vlhkost dlouhodobě nepřekračuje 70 %. Zajímavá je ještě doba vyschnutí, která je ve srovnání s vápenocementovými omítkami poloviční (cca 10 až 14 dní v letním období).
Aplikace sádrových omítek Knauf v Rezidenci Františkov probíhala strojně pomocí omítacího stroje PFT G4. Celkem bylo použito 66 tun sádrové omítky Knauf MP 75.
Protože k luxusu patří neodmyslitelně také klid, byly v bytech za účelem akustických úprav instalovány také sádrokartonové předstěny. Jejich konstrukce vyžadovala použít desky Knauf RED Piano, které mají vylepšené akustické vlastnosti. Dvojité opláštění deskami 12,5 mm přináší zlepšení indexu vážené laboratorní vzduchové neprůzvučnosti o 20 dB. Na těchto konstrukcích se spotřebovalo kolem 833 m2 desek RED Piano. Na podhledy v bytech byly použity sádrokartonové desky Knauf WHITE a do koupelen speciální impregnované desky Knauf GREEN, odolné proti vlhku. Povrchy desek byly tmeleny tradičně Knauf Uniflott.
 

Rezidence Františkov

Na Františkově 2096, Ostrava


Najít trasu

Související produkty

Související stránky