Residence Garden Towers

Unikátní pražský bytový areál

Residence Garden Towers

Stavba bytového areálu Residence Garden Towers v Olšanské ulici na pražském Žižkově patří mezi nejvýznamnější developerské projekty posledních let. V atraktivní lokalitě nedaleko centra vyrostlo v pětipodlažním podstavci a v pěti osmnáctipodlažních věžích 700 bytových jednotek. Komplex nabízí nejen nadstandardní bydlení s kompletní občanskou vybaveností, ale i odpočinkovou zónu v soukromém vnitrobloku s dětským hřištěm. Součástí projektu je také nonstpo recepce s bezpečnostním kamerovým systémem. Nejen velikost stavby, ale i charakter bytů a architektonické pojetí projektu poutají zaslouženou pozornost. Investor, kterým je společnost Central Group, připravil pro zájemce široké spektrum dispozičního řešení bytů - od praktických bytů a ateliérů 1+kk po prostorné 4+kk.

Ve věži A jsou zastřešené, ale ne uzavřené garáže. Zde bylo nutné vyřešit podhledy odpovídajícími deskami.V objektech a bytech je samozřejmě použita dlažba a obklady. Některé obklady luxusních koupelen jsou z mramoru, proto bylo potřeba použít odpovídající lepidlo. Použití sádrových omítek v interiéru bylo naprostou nutností.

Do zastřešešných, ale ne uzavřených garáží byly v podhledech použity cementové desky Knauf AQUAPANEL® Outdoor. Tyto desky se vyznačují dokonalou odolností vůči vlhkosti a dlouhou životností. Jsou odolné vůči plísním a dokonce jim nevadí ani teplota 95°C. Snadno se montují s použitím speciálních Aquapanel šroubů bez předvrtání.
Pro obklady a dlažby se téměř ve všech prostorech uplatnila lepidla EASYKLEBER, FLEXKLEBER a FLEXKLEBER WEISS. Receptury těchto cementových lepidel Knauf byly vylepšeny na základě spolupráce s profesiolnálními obkladačskými firmami.To přineslo řadu významných zlepšení z hlediska zpracovatelnosti, kdy se zvýšila přídržnost k podkladu, omezil se skluz a prodloužila se doba zavadnutí. Zatímco lepidlo EASYKLEBER se použilo pro lepení běžných i klasických velkoformátových obkladů v interiéru, tak při lepení nadstandardních velkoformátových obkladů velikosti 60 x 120 cm, dlažby nebo při požadavku podlahového vytápění se použilo lepidlo FLEXKLEBER, které je pro tepelně namáhané podklady ideální. V luxusních koupelnách, kde požadoval investor mrarový obklad, našlo uplatnění lepidlo FLEXKLEBER WEISS, které je speciálně určené pro lepení mramoru, přírodního či umělého kamene nebo moderních skleněných mozaikových obkladů. Pro perfektní finální vzhled byla použita spárovací hmota FUGENBUNT a silikony Knauf.
V ostatních částech stavby našly uplatnění i konstrukce suché výstavby. Ve věži A i B byly použity na podhledy a předstěny v koupelnách impregnované sádrokartonové desky Knauf GREEN vhodné pro aplikaci v místnostech s vyšší koncentrací vlhkosti. Z důvodu vyšší požární odolnosti byly v konstrukcích podhledů a předstěn na chodbách použity desky Knauf RED Piano, které ovšem i vylepšují akustiku prostoru. V podhledech ostatních bytových prostor postačili ke konstrukcím desky Knauf WHITE.
Pro omítání interiérů byla vybrána vápenocementová omítka MVS 1, která posloužila jako podklad pro následnou finální štukovou omítku. Omítky MVS 1 mají velmi jemnou strukturu a obvykle se aplikují v jedné nebo dvou vrstvách.  Zde na této stavbě se prováděly pouze v jedné vrstvě o tloušťce 1,5 cm. Zpracování bylo prováděno strojně, což urychlovalo celý proces stavby. Celková plocha prováděných omítek je více než 100 000 m2 .

Residence Garden Towers

Olšanská 4, Praha 3


Najít trasu