Pastózní tmel Goldband Finish

GOLDBAND Finish_image Perfect

Stáhnout

Tisková zpráva

Pro dokonale hladký povrch stěn

Současní investoři vyhledávají dokonalost a kvalitu v detailu. Vyhledávaný je především dokonale hladký a opticky sladěný povrch, zejména pokud je interiér navržen s ohledem na působení světla. Za tímto účelem je tu řada specializovaných produktů Knauf PERFECT SURFACES. Jedním z nich je pastózní polymerní tmel Goldband Finish.
 
Goldband Finish je hotový bílý pastózní tmel na bázi polymerního pojiva pro tenkovrstvé celoplošné vyrovnání a vyhlazení povrchů stěn a stropů v kvalitě Q2, Q3 a Q4. Je možné jej použít prakticky na jakýkoliv podklad v suchém interiéru, zejména na stěny ze sádrokartonu, betonu, ale i na sádrové omítky, jádrové omítky či cementové omítky apod. Je vhodný na vizuální sjednocení povrchu. Vzhledem k tomu, že se jedná o materiál s jemnou frakcí, lze s ním vyrovnávat jen drobné nerovnosti (0–2 mm). Pokud jsou nerovnosti větší než 2 mm, je možné aplikovat druhou vrstvu, nebo s předstihem vyrovnat podklad tmelem Knauf Uniflott nebo Q2 Super. Předností je jednoduchost aplikace, dlouhý čas pro zpracování a snadná brousitelnost. Brousí se klasickým sádrokartonářským brouskem zrnitosti 80–100 (150–240 pro dokonale hladký povrch).
 
Mokré broušení – WET SANDING
Goldband Finish umožňuje použít metodu tzv. mokrého broušení (WET SANDING), což je technologický postup, při kterém se tmel nejprve natáhne na stěnu, následně se nechá krátce zaschnout a pak se namočí a rozfilcuje. Délka zaschnutí je odvislá od okolních podmínkách a savosti podkladu. V průměru se jedná o cca 20 minut. Po rozfilcování se plocha nechá opět krátce „zavadnout“, aby se finálně vyhladila širokým hladítkem. Účelem této metody je úplné vyrovnání povrchů bez jakýchkoliv převisů materiálu. V tomto případě se nemusí tmelená plocha brousit, a přesto je dosaženo perfektního vzhledu.    
 
Snadné nanášení válečkem
Výhodouje možnost nanášet Goldband Finish pomocí klasického malířského válečku. Tmel se před aplikací nejprve promíchá vrtačkou při současném ředění vodou (max. 5–10 % objemového množství). Tím doslova zvláční a může se aplikovat na stěnu. Povrch plochy se potom „stáhne“ a v případě potřeby vyhladí nerezovým hladítkem. Goldband Finish je takto možné použít i na vyhlazení starých maleb. Barva se samozřejmě musí nejprve seškrábat a před nanášením tmelu se podklad penetruje Knauf TIEFENGRUND (Hloubkovou penetrací). Penetrace se nechá do druhého dne zaschnout a pak se stěna přetmelí Goldband Finish. V případě aplikace na beton, cementové či vápenocementové omítky se vyzrálý a vyschlý podklad rovněž penetruje Knauf TIEFENGRUND (Hloubkovou penetrací).
 
Informace ke zpracování
Goldband Finish zasychá zhruba po dvou až 24 hodinách, záleží na podkladu, teplotě, proudění vzduchu a vlhkosti v místnosti. Dodává se v plastových nádobách o hmotnosti 3, 8 a 18 kg. Zpracování by mělo probíhat při teplotách mezi 10 až 25 °C. Spotřeba materiálu se pohybuje okolo 1,5 Kg / 1 m2 / 1 mm tloušťky vrstvy. Čerstvě natažený Goldband Finish je třeba chránit před průvanem, mrazem a rychlým vyschnutím. Pro finální malbu na tmelený povrch se doporučuje použít disperzní barvy.
 
Výhoda strojního nanášení
Pro zpracovatelské firmy je důležité, že Goldband Finish lze aplikovat také strojně pomocí přístroje Knauf PFT SWING.
Strojní nanášení je vysoce efektivní, hospodárné i méně fyzicky náročné. Snadno se tak realizují velké plochy a tento způsob rychle získal přednost při realizaci větších staveb, jako jsou bytové domy, administrativní budovy atd.
 
 
 
 

Související produkty

Související stránky