Palestra Kbelská 10 2018

2018_PALESTRA_Kbelská_10-cil-banner

Stáhnout

Tisková zpráva

Knauf již po čtrnácté partnerem závodu

V sobotu 3. 3. 2018 proběhl v Praze - Kbelích již 32. ročník silničního běžeckého závodu PALESTRA KBELSKÁ 10. Je to jeden z prvních běžeckých závodů v nové sezoně silničních běhů, který se tradičně běží první březnovou sobotu. Závod je Akademickým mistrovstvím České republiky v silničním běhu na 10 km a i v letošním roce byl zařazen do projektu Českého olympijského výboru „ČESKO SPORTUJE“.  Zároveň byl i hostujícím závodem seriálu „Tři pro zdraví“.
Před startem hlavního závodu proběhly pod obloukem Knauf v Centrálním parku ve Kbelích závodníci dětských běhů, kde se v šesti kategoriích představilo téměř 100 dětí. Podobně jako v loňském roce se nezapomnělo ani na speciální projekt pro děti s postižením v kategorii “Divocí koně”.
Ani mrazivé počasí běžce neodradilo. Za účasti ČT Sport a nadšeného povzbuzování přihlížejících vyběhla přesně ve 12:30 hodin masa běžců na trať deseti a pěti kilometrového hlavního závodu a zcela zaplnila přilehlou ulici. V rámci Akademického MČR závod na 10 km vyběhl na trať i olympijský vítěz Ondřej Synek. Po závodě rozdával s úsměvem autogramy ve stánku pořadatele PALESTRA a při slavnostním vyhlášení předával medaile a ceny vítězům v jednotlivých kategoriích juniorů a dospělých.
V celém areálu probíhal bohatý doprovodný program. Svůj stánek tam měl i Knauf, který se aktivně zapojil do dětského programu.  V  rámci prezentace představil svůj akustický projekt – BUDKU TICHO, kam jste mohli vstoupit a na vlastní “uši” se přesvědčit o vynikajících akustických vlastnostech sádrokartonových příček Knauf. I letos probíhala na Facebooku Knauf soutěž o startovní čísla zdarma. Na každého, který zúčastnil soutěže #bezimsknaufem “Vyfoť svoje startovní číslo a získej dárek”, čekal ve stánku Knauf dárek. Vylosovaní výherci si mohli vybrat ze sportovního vybavení.