Cleaneo pro zdravou školku

Mateřská škola Beruška

Rekonstrukce mateřské školy s deskami CLEANEO

Nové, moderní a přitažlivé místo pro děti se dá vykouzlit vhodnou moderní přestavbou a správně volenými materiály i z nepříliš architektonicky zajímavého objektu z konce 80. let.  Po náročné rekonstrukci Mateřská školka Beruška v Liberci prokoukla. Dříve samostatné pavilony tvoří nyní jeden barevný celek s bezbarierovým přístupem. Kompletní rekonstrukce zásadně změnila i vnitřní dispozice školky. Děti mají k dispozici větší pobytové prostory, běžně potkávají a jsou spolu od nejmladších po nejstarší ročníky.
Interier je vymalovaný podle doporučení psychologa a barvy na děti dobře působí. Školka je nově hodně prosklená a je na děti vidět, takže jsou do poslední chvíle v kontaktu s rodiči. A rodiče vidí, jak děti reagují.” říká ředitelka školky paní Ladislava Sehnoutková a dodává: “Nová školka je vzdušná, světlá a bezpečnější. Vše je v ní přizpůsobené dětem a zdravému životnímu prostředí. Školka je zapojena v programu Skutečně zdravá školka a po získání bronzového ocenení se letos snažíme splnit podmínky pro získání stříbrného ocenění”.
 

Školky, školy a nemocnice patří  vzhledem k počtu přítomných dětí k objektům s obzvlášť vysokými požadavky na pohlcování hluku a kvalitu ovzduší. Proto je ideální v těchto budovách použít děrované desky Knauf Cleaneo.
 

Desky Knauf Cleaneo – čistí vzduch a jsou akusticky pohltivé
Školka je výborně zvukově odizolována. I když jsou třídy umístěny hned vedle sebe, navzájem se zvukově neruší. Podobná zařízení mají vysoké požadavky na akustickou kvalitu místností, které se ale liší podle jejich využívání. V jednotlivých třídách upřednostní pedagog  kratší dobu dozvuku, velmi dobrou srozumitelnost řeči a odpovídající míru rozptylu zvuku, protože malé děti bývají při hře hlučnější. Zvláště pokud je jich plná třída. V klidové zóně, určené pro odpočinek, je naopak vhodné dosáhnout co největšího pohlcování zvuku. Ovšem v místnosti pro hudební produkce je naopak důležitá dlouhá doba dozvuku, aby se tón mohl patřičně rozeznít. Školka má vlastní dětský pěvecký sbor, který vystupuje i veřejně, takže vynikající akustika v nově upraveném zkušebním pěveckém sále všechny potěšila.
Správná doba dozvuku může být ovlivněna absorpcí stěnových a stropních ploch. Takovými plochami jsou v nové školce podhledy z akustických děrovaných desek Knauf CLEANEO, které podstatně zlepšují prostorovou akustiku, dokáží pohlcovat hluk vznikající v prostoru pod nimi, a tím  účinně optimalizovat zvuk v místnosti. Zároveň umí, díky svému designu, prostor výrazně esteticky zkrášlit. Pro zdravou školku je jistě nezanedbatelný i efekt vylepšení kvality vzduchu uvnitř místností, který pomáhají zajistit děrované desky Knauf Cleaneo.  Obsahují speciální sádru s příměsí Zeolith (přírodní hlinitokřemičitan vulkanického původu), který rozkládá případné škodlivé látky katalyticky na vodu a oxid uhličitý. Jak je známo, těkavé organické sloučeniny (VOC) se do vzduchu vnitřního prostoru mohou dostat mnoha způsoby, například díky uvolňování z podlahových krytin, nábytku, z čistidel a ošetřovacích prostředků apod. V závislosti na koncentraci mohou být částečně zdraví škodlivé (alergie, bolesti hlavy, migrény) a desky  Knauf Cleaneo jsou schopné koncentraci těchto látek v interiéru snížit.

Mateřská škola Beruška

Na Pískovně 761/3, Liberec


Najít trasu

Související produkty

Související stránky