Národní kolo 12. ročníku soutěže Knauf Junior Trophy 2017

V úterý 23.května proběhlo národní kolo již dvanáctého ročníku mezinárodní dovednostní soutěže pro studenty oboru Montér suchých staveb Knauf Junior Trophy. Ani v letošním roce se scénář soutěžního dne nezměnil. Krátký teoretický test, poté převléknutí do pracovního oděvu a hurá na praktickou část, která trvá 4 hodiny. Během tohoto času museli soutěžící postavit konstrukci, jež jim byla známa z předem obdrženého výkresu.
Stejně jako se nezměnil scénář soutěže, nezměnila se ani kritéria hodnocení, tedy celkový vizuální dojem, kvalita tmelení, provedení ochrany hran, přesnost vodorovných a svislých rozměrů a úhly. A samozřejmě čistota pracoviště.

Ani letos nebyl počet účastníků vysoký, ale teoretické znalosti a praktické dovednosti soutěžících byly na vysoké úrovni, za což je třeba poděkovat hlavně jejich mistrům odborného výcviku.
Vítězové ze Střední průmyslové školy stavební Valašské Meziříčí Daniel Hradil a Marek Kokeš se zúčastní v doprovodu svého mistra odborného vyýcviku pana Mrázka a zástupce technického oddělení firmy Knauf mezinárodního kola, které se koná v termínu 4.-7.7. v hlavním městě Bulharska Sofii.

Takže chlapci zlomte vaz! ....a potvrďte pověst o zlatých českých ručičkách, i když jich každoročně k velké škodě nás všech ubývá.