Knauf již po šesté partnerem soutěže Řemeslo/Skill

IMG_6234

Mezinárodní soutěž učňů v řemeslných dovednostech se koná 20.- 22.9. 2016

Za podpory Pardubického kraje, města Vysoké Mýto a řady sponzorů (Knauf je již tradičním partnerem) se bude konat ve dnech 20.-22.září na vysokomýtském náměstí Přemysla Otakara II. již 6. ročník soutěže učňů v řemeslných dovednostech.
Letos se přihlásilo 62 soutěžících z 18 škol z České republiky, Slovenska a Maďarska. Bude se doutěžit v těchto stavebních profesích - zedník/zednické práce, obkladač, instalatér, montér suchých staveb, truhlář.
Soutěž Řemeslo/Skill je jedinečná svou koncepcí, časovým záběrem a náročností soutěžních zadání. Soutěžní pracoviště se mění ve skutečné staveniště, kde dvoučlenné týmy musí řešit úkoly a problémy jako na reálné stavbě. Soutěžní zadání některých oborů na sebe totiž navazují a jednotlivé soutěžní týmy z různých oborů a států musí spolupracovat, což je velmi atraktivní podívaná pro návštěvníky. Nejprve v úterý 20. září vyzdí soutěžní stavby zedníci ze dvou různých materiálů a do nich následně nastoupí montéři suchých staveb, kteří se budou při práci střídat s instalatéry. Na dalších stavbách budou plnit soutěžní zadání obkladači a obkládat koupelnu – sprchový kout vytvořený ze speciálních desek. Truhláři budou ve dvojici pracovat na zhotovení dětské „rostoucí“ židličky.
Soutěžící budou mít možnost pracovat s nejmodernějšími materiály a technologiemi používanými ve svém oboru. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout například moderní velkoformátové obklady a dlažbu, moderní sanitární keramiku, koupelnové baterie včetně jejich instalace do ukázkové části koupelny.
Důležitou součástí „Stavařského vysokomýtského svátku“ bude i tradiční prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních a studijních oborů a s praktickými ukázkami řemesel a pozvání žáků základních škol Pardubického kraje na celý program. Odborná i laická veřejnost bude mít možnost získat v průběhu několika dnů informace důležité pro vlastní profesní činnost, výběr vhodného učebního oboru pro své děti nebo i informace potřebné pro výstavbu nového domu, bytu nebo jeho rekonstrukci.
 

Pozvánka a program soutěže ke stažení zde