Česká spořitelna Praha 4

Akustické desky CLEANEO chrání soukromí klientů

Česká spořitelna Praha 4 Sofijské náměstí

Česká spořitelna modernizuje a upravuje svou pobočkovou síť po celé České republice. Nový design byl  navržen studiem K4 Architects & Engineers ve spolupráci s rakouskými architekty z architektonické kanceláře INNOCAD Architektur v roce 2016. Od té doby byl již tento jednotný styl aplikován při realizaci či rekonstrukci několika poboček, například v Praze, Hradci Králové apod. Jedním z nejnovějších objektů je i pobočka na Sofijském náměstí v Praze 4, otevřená v září letošního roku.
Nový interiér příjemně překvapí již při vstupu do pobočky. Oproti dřívějším stísněným místnostem se návštěvníkovi otevírá velký prosvětlený prostor s pohodlnými sedačkami a půlkulatou recepcí uprostřed s živou nasvětlenou zelenou stěnou. Interiér je navržený pro maximální pohodlí klientů, proto byla pečlivě řešena i stránka akustického komfortu celého prostoru.
 

Bankovní sektor má z pochopitelných důvodů zcela specifické vlastnosti a požadavky na řešení interiéru svých poboček nejen z hlediska bezpečnosti. Důležité je i zajištění klientského komfortu, protože při vyřizování finančních záležitostí, předpokládáme relativní klid a soukromí. Řešit to lze jednoduše instalací podhledů z akustických děrovaných sádrokartonových desek Knauf Cleaneo. Přispívají k absorpci hluku, zkrácení doby dozvuku a současně pomáhají snižovat hladinu hluku v místnosti. Velkou výhodou akustických děrovaných desek Knauf s Cleaneo efektem je i schopnost snižovat koncentraci škodlivých látek v interiéru. Obsažený Zeolith dokáže rozložit látky typu formaldehyd, benzol a různé zápachy na vodu a oxid uhličitý. V podstatě čistí vzduch 24 hodin denně, 365 dní v roce. Akustické děrované desky Knauf Cleaneo tak nejen zlepší akustickou pohodu, ale navíc přispějí k vylepšení kvality vzduchu v každém interiéru.
 

Ke konstrukci podhledů v pobočce České spořitelny na Sofijském náměstí na Praze 4 byly použity akustické děrované desky Knauf Cleaneo 8/18 R. Byly zvoleny nejen pro nesporné akustické kvality,ale i pro svůj zajímavý design. V podhledu jsou integrovaná liniová LED světla, která doplňují přirozené světlo zvenčí. Nad zavěšeným stropem se nachází vzduchotechnika a prakticky všechny sítě. 
Vnitřní prostor i zázemí pobočky je také postaveno systémem suché výstavby Knauf. Příčky konstrukce W112 jsou dvojitě opláštěné sádrokartonovými deskami Knauf White 12,5 mm, přičemž ze sortimentu Knauf jsou i profily a tmely. V konstrukcích suché výstavby jsou také speciální protipožární desky Knauf RED Piano, které pasivně chrání elektrorozvaděče proti požáru. V zázemí, v místnostech s předpokládanou vyšší koncentrací vlhkosti jsou použity impregnované desky Knauf GREEN. Oproti standardním příčkám jsou tu ještě instalovány i bezpečnostní příčky s ochranou proti vloupání nebo vniknutí nežádoucími osobami. Společnost Knauf nabízí celou škálu bezpečnostních konstrukcí, které plní ČSN EN 1627 až ČSN EN 1630 nejen pro bytovou výstavbu, ale hlavně pro stavby s tzv. chráněným prostorem, jako jsou pojišťovny, banky apod. V tomto případě se jedná se o Bezpečnostní příčku Knauf W118 s deklarovanou bezpečnostní třídou RC3, opláštěnou akustickou protipožární impregnovanou sádrokartonovou deskou Knauf Diamant se zvýšenou pevností jádra a tvrdostí povrchu.
Montáž sádrokartonových konstrukcí suché výstavba je rychlá, rekonstrukce pobočky České spořitelny na Sofijském náměstí v Praze 4 byla hotova za 4 týdny.
 

Česká spořitelna

Sofijské náměstí 3404, Praha 4 - Modřany


Najít trasu