Autosalon ŠKODA v Třinci

Podhledy z akustických desek CLEANEO kam se podíváš

Zdařilá přestavba autosalonu s účastí desek CLEANEO

Každá automobilka se chce odlišit od jiných značek nejen svými produkty, ale i formou prodeje a designem svých autosalonů. Značka Škoda samozřejmě není žádnou výjimkou, což lze již řadu let pozorovat u jednotlivých produktů této progresivní automobilky, a proto v současné době prodělávají „facelift“ všechny autosalony. Trendem je, aby se zákazník cítil u každého obchodníka stejně dobře, ať už je ve svém domovském autosalonu, nebo někde v zahraničí. Třinecký autosalon ŠKODA firmy KARIREAL byl přestaven teprve nedávno a na jeho konstrukci se podílel také Knauf svými materiály.
 

Při přestavbě autosalonu se musela dodržovat určitá pravidla nejen v oblasti designu, ale i ve vnitřním vybavení. Krásnou budovu z kvalitních materiálů za rozumnou cenu - to bylo přání investora, které se podařilo vyřešit spoluprací projektantů a stavebních firem.

Na první pohled padnou do oka všudypřítomné podhledy, u kterých byly použity děrované akustické deska Knauf CLEANEO. Tyto desky umí dobře pohlcovat hluk, a proto vytvářejí v prostoru příjemný akustický komfort. I přes tyto ceněné vlastnosti se velmi často tyto desky používají jen z důvodu pohledového - prostě dobře vypadají. Akustické vlastnosti či tzv. cleaneo (čisticí) efekt je jaksi bonusem navíc. Na podhledy byly použity děrované desky 8/18, což znamená 8 mm děrování s roztečí 18 mm. Jedná se o plochu cca 800 m2. Pravděpodobně nejtěžší bylo správné založení desek, protože děrování procházelo do dalších prosklených místností a bylo samozřejmě nutné dodržet návaznost.
Kromě děrovaných desek Knauf CLEANEO se na stavbě uplatnily také desky GREEN, v prostorách sociálníha zařízení, dále WHITE a RED Piano. Byly použity pro konstrukce příček, podhledů, předstěn, 

KARIREAL a.s.

Frýdecká 272, Třinec


Najít trasu

Související stránky