Knauf uprostřed šumavské přírody

MOLO Lipno Residence

Molo Lipno Resort se stalo další atraktivní ubytovací kapacitou, která bude pravděpodobně sloužit jen přímým majitelům. Každopádně svým pojetím i architekturou budí resort zaslouženou pozornost. Což vyústilo k získání titulu Stavba roku - Jihočeský kraj. připomeňme také, že součástí resortu je skuteěné "molo", na kterém najdou návštěvníci luxusní restauraci. 

Exkluzivní lokalita zprostřed nádherné přírody byla logickou volbou pro vybudování luxusního resortu, který zacílil směrem k nejnáročnějším zákazníkům. Důraz byl na vysoký komfort, dech beroucí výhledy s maximálním důrazem na relaxaci a odpočinek. Architektura celého resortu připomíná podobné stavby, které obdivujeme ve známých střediscích rakouských Alp. 

Objekt byl postaven na mírném svahu s orientací na západ, a to na pozemku čítající bezmála 24 000 m2. Kromě apartmánového resortu zde v dohledné době pod taktovkou stejného investora vyroste také pětihvězdičkový hotel s více než 100 pokoji, kongresovým sálem, promenádou a obchodním bulvárem. Kontury stavby jako komplexu, ale i designové řešení jednotlivých apartmánů, nejsou ani v nejmenším nudné, ba právě naopak. Ale pozor, nestalo se tak ve jménu designu na úkor funkčnosti. 
Prvotním cílem bylo, aby se majitelé či nájemci apartmánů cítili v každém ohledu příjemně. Obzvlášť atraktivní jsou v tomto ohledu podkrovní byty. Většina bytů má svoji vlastní saunu, balkon nebo terasu. Celkem zde vzniklo 90 bytů v dispozicích od 1+kk až po prostorné 5+kk. 
Konstrukční řešení stavby vychází ze železobetonové konstrukce doplněná vyzdívkami. Sedlovou střechu tvoří ocelové nosníky s dřevěnými trámy a střešní krytinou. V některých bytech bylo zvoleno podlahové vytápění. Samozřejmě je součástí stavby rovněž i suchá výstavba. U bytů v dolních patrech se z větší části jedná o sádrokartonové podhledy. Více řemeslné kreativity si vyžádaly podkrovní byty. Z pohledu sádrokartonáře to byla náročná práce, protože se musel vypořádat se členitými povrchy a častými změnami výšek. Jak je možné spatřit na obrázcích, součástí konstrukcé jsou i různé kastlíky, čílka apod. Smysluplně navržené úložné prostory vyplňují všechna zákoutí. Pro "standard" každého z podhledů musel být zvolen dvojitý záklop s červenými deskami Knauf ''RED" Piano, což mělo svůj důvod v požární bezpečnosti. Ta byla v případě podkrovních bytů požadována na REI 45 minut. Ale i tak lze v podstatě říci, že většina ploch podkrovních bytů je postavena ze sádrokartonových konstrukcí protože desky RED Piano jsou nejen protipožární, ale současně i akustický, byl akustický komfort v podkrovních bytech vyřešen bez dodatečných opatření. Na druhou stranu, jedná se o klidovou lokalitu, takže pokud některý z majitelů apartmánů nenatrefí na přespříliš hlučného souseda, není důvod k obavám. Ale i tak jsou "červené desky" Knauf RED Piano schopny hlukového útlumu 57 dB. 

Obec Lipno tak získala další atraktivní ubytovací kapacitu, byť pravděpodobně většina apartmánů bude sloužit jen přímým majitelům. Každopádně svým pojetím i architekturou budí resoirt zaslouženou pozornost, což vyústilo k získání titulu Stavba roku - Jihočeský kraj. 
Připomeňme také, že součástí resortu je skutečné "molo" na kterém najdou návštěvníci luxusní restauraci. 

MOLO Lipno Residence

Lipno nad Vltavou, 382 78 Lipno nad Vltavou


Najít trasu

Související stránky