Petrof Gallery s deskami Cleaneo

Knauf-Petrof_1564v

Stáhnout

Tisková zpráva

Souznění hudby a materiálu

Rodinná firma Petrof je v současné době největším výrobcem akustických klavírů a pianin a Evropě, což potvrzuje více než 630 tisíc nástrojů Petrof vyrobených od roku 1864, kdy Antonín Petrof postavil svůj první klavír. V současnosti je cílem společnosti PETROF, vedle výroby a prodeje hudebních nástrojů, také rozvoj kultury a podpora hudebního vzdělávání. Proto vznikl projekt, který má podpořit kulturní dědictví a vyzvednout hodnoty slavné české rodiny Petrof. Jedná se o moderní obchodní a kulturní centrum PETROF Gallery, které bylo koncem roku 2017 slavnostně otevřeno přímo v areálu továrnyv Hradci Králové.
Rekonstrukcí již nepoužívané tovární haly vznikla na celkové ploše 1 600 m2 nejen prodejna hudebních nástrojů a showroom pro zákazníky, ale i prodejní galerie se stylovou kavárnou pro výstavy a prodej předmětů z oblasti výtvarného umění, fotografie, moderního umění apod. Moderní prostředí podpořené industriálním vzhledem původní výrobní haly navíc dává vyniknout vzhledu a dekoru vystavených nástrojů. Showroom PETROF je s plochou 800 m2 největší ve střední Evropě. Jeho interiér je navržen tak, aby soustředil pozornost zákazníka na vystavované nástroje a zároveň vyhověl vysokým nárokům na dobrou akustiku prostoru.

Strop jako umělecké dílo s deskami Cleaneo
Speciální sádrokartonové děrované akustické desky Knauf Cleaneo podstatně zlepšují prostorovou akustiku místností. přínosem je i efekt vylepšení kvality vzduchu uvnitř objektu, protože obsahují speciální sádru s příměsí Zeolith (přírodní hlinitokřemičitan vulkanického původu), který rozkládá případné škodlivé látky katalyticky na vodu a oxid uhličitý. Podhled tak není pouze výrazným estetickým prvkem, ale zajišťuje také akustickou pohodu a výrazně přispívá k vylepšení ovzduší interiéru budov. Desky jsou nabízeny s různým typem děrování, v případě Petrof Gallery byly použity desky Knauf Cleaneo Akustik s rozptýleným děrováním (12/20/35) v podhledech stylové kavárny, na chodbách a v zázemí objektu. Šlo o podhled zavěšený na profilech CD + UD s tloušťkou desky 12,5 mm se spodní dvojitou vrstvou. Celková plocha těchto podhledů činila cca 200 m2 Kromě podhledů s Cleaneo deskami byly v rámci stavby realizovány také sádrokartonové příčky o tloušťce 150mm s profily CW + UW 75, které oddělují koncertní sál od kavárny. Dále jsou zde konstrukce předsazených stěn W 626-I s profily CW + UW 50 s deskami 2 x H2 12,5 mm bez TI EI 15. Další sádrokartonové konstrukce posloužily k opláštění světlíků s použitím protipožární desky Knauf RED Piano a samozřejmě k obkladům vzduchotechniky, vody, topení a dalších instalací. Suchá výstavba trvala tři měsíce a stejně jako firma věří v kvalitu svých výrobků, vsadila při stavbě na kvalitu a šikovnost českých dodavatelů..