ArtGen Office Gallery

Desky RED Piano a Diamant zajišťují akustickou pohodu

ArtGen Office Gallery

V Praze 7 Holešovicích na spojnici ulic Argentinská, Tusarova a Jateční vznikl originální administrativní komplex budov ArtGen Office Gallery - Argentinská hvězda. Projekt ArtGen je umístěn v docházkové vzdálenosti od zastávky metra Vltavská (linka C). Přímý sjezd z Argentinské ulice umožňuje výbornou dostupnost automobilem do i z centra Prahy a do dalších částí hlavního města.

ArtGen je prvním projektem budoucí nové tváře moderních Holešovic. Bezprostřední lokalita Bubny je přímo předurčena pro nové rezidenční a obchodní projekty. po svém dokončení se tato oblast stane moderním centrem administrativy, obchodů služeb a bydlení severní části rozšířeného centra hlavního města Prahy. Naváže se tak na historickou roli této pražské čtvrti. Nádraží Holešovice, Holešovická tržnice nebo okolí Bubenského nábřeží jsou místa, která tvořila významnou část historie Prahy. Toto místo má tedy jistě svou tradici a atmosféru, je na co navazovat. Nové projekty v této oblasti tak pomáhají obnovit někdejší pulzující život.

ArtGen tvoří dvě budovy - devítipatrová budova Art a šestipatrová Gen, které společně nabízí cca 23 000 m2 kancelářských a 2 500 m2 obchodních ploch. V suterénu jsou k dispozici parkovací stání pro přibližně 400 vozidel. Obě budovy umožňují jednoduché a flexibilní uspořádání vnitřních prostor dle individuálních požadavků nájemců.
Těžiště sádrokartonářských prací se odehrálo v centrálních částech objekt, kde probíhají instalační šachty pro všechny druhy rozvodů. Jsou zde výtahové šachty schodiště elektrorozvaděče, sociální zařízení nebo kuchyňky. U výtahových šachet si našly své místo tvrzené akustické desky Knauf Diamant, protože zajišťují nadstandardní akustický komfort.
Zpestření od svilých konstrukcí je šikmá část vnitřního opláštění obvodového pláště opláštěná deskami Knauf RED Piano.
Oku zkušeného sádrokartonáře by také nemělo uniknout napojení příček mezi obvodovým pláštěm a železobetonovými sloupy, tzv. "žiletky". Opět z akustických důvodů, pro zajištění nadstandardní vzduchové neprůzvučnosti, zde byly použity příčky s oboustranně ocelovým plechem, kdy opláštění tvoří desky Knauf RED Piano tl. 15 mm.

ArtGen Office Gallery

Argentinská 4, Praha 7 - Holešovice


Najít trasu

Související stránky