Knauf_Pražský_MTB_pohár_2018_4.kolo_Kbely_8.5.2018_start-logo

Stáhnout

Tisková zpráva

Knauf podporuje tradiční závod horských kol

Slunečný den přilákal v úterý 8.5.2018 na start TOMKET Pražského MTB poháru v Praze Kbelích mnoho závodníků všech věkových i výkonnostních kategorií, od špuntů až k veteránům. Závod žákyň, žáků, kadetek, kadetů, juniorek a juniorů byl zároveň vyhlášen jako  Mistrovství Prahy horských kol pro rok 2018 a nejlepší pražští mladí závodníci si ze Kbel mimo ceněného titulu odvážejí také poháry Pražského cyklistického svazu. Akce, kde byl i letos jedním z partnerů Knauf, se zúčastnilo celkem 371 jezdců a co je z pohledu českého sportu a cyklistiky velmi potěšující,180(!) jich bylo ve věku do 10 let.
Logo Knauf se objevilo i na startovních číslech dospělých závodníků, kde byli hlavními favority v kategorii Muži Open + Elite olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, zkušený český reprezentant Jan Škarnitzl a osmý muž posledního Mistrovství světa v maratonu horských kol, Matouš Ulman. Napínavý závod nakonec nejlépe vyšel Janu Škarnitzlovi (Mitas Trek), který navzdory nepříjemnému pádu zvítězil o několik sekund před Matoušem Ulmanem (Česká spořitelna/Accolade). Jaroslav Kulhavý závod ve Kbelích nedokončil, a tak se ze třetího místa mohl radovat týmový kolega  Jana Škarnitzla, Josef Jelínek (Mitas Trek).