Sádrové omítky pro komfortní bydlení

Rezidence Sky Barrandov

Stavba rezidenčního bydlení Sky Barrandov je výjimečná hned z několika hledisek. Velkou roli hraje samozřejmě atraktivní místo, které bylo vybráno velmi promyšleně tak, aby majitelům bytů poskytlo ojedinělý pohled na Prahu a údolí Vltavy. Dalším bonusem je chytré dispoziční řešení jednotlivých bytových jednotek, jehož autorem je renomovaná architektonická společnost P.H.A. a autorkou architektury vnějšího pláště domu je paní profesorka Eva Jiřičná. To samo o sobě není u nás obvyklé, aby investor přizval ke spolupráci na bytovém projektu architekta tak zvučného jména. Je tedy samozřejmé, že i technické řešení projektu a výběr materiálů byl v celém rozsahu nadstandardní.

Objekty na první pohled upoutají nevšedně řešenou fasádou s balkony a použitými materiály, mezi kterými vévodí sklo a kov. Dům tak působí odlehčeným elegantním dojmem. Výběr materiálů a celé konstrukční řešení stavby mělo jeden cíl - nabídnout nadstandardní  komfort bydlení. Byty jsou například vybaveny rekuperačními jednotkami renomované německé firmy Paul. Díky tomu objekt, oceněný několika prestižními cenami, získal energetický štítek A+. Pokud chce investor nabídnout svým klientům maximální kvalitu, neměly by v interiérech chybět sádrové omítky.

Sádrové omítky Knauf mají univerzální použití, snadno a rychle absorbují teplo, jsou zdravotně nezávadné a mají pH neutrální. Regulují vlhkost v interiérech, pomáhají udržovat v interieru stabilní a příjemné mikroklima. Technologické zpracování je v případě těchto omítek ekonomičtější a časově úspornější než jiné materiály. Realizaci sádrových omítek prováděla firma Gesso, která má s omítkami Knauf dlouholeté zkušenosti, zejména u takto náročných projektů. Omítky byly aplikovány samozřejmě strojním stříkáním v tloušťce 1,5 až 2 cm.  Firma Knauf, jako dodavatel sádrových omítek, byla doporučena investorem na základě pozitivních zkušeností s jejich kvalitou v předchozích projektech. V objektu najdeme  ještě další materiály Knauf z oblasti suché výstavby. Jedná se o konstrukce podhledů na chodbách a v interiérech (například v koupelnách).

Rezidence Sky Barrandov

Devonská, Praha 5


Najít trasu

Související produkty

Související stránky