Rezidence 4Blok

Bydlení jako životní styl

Rezidenční projekt 4Blok

Společnost Crestyl přichází s jedinečným projektem pro všechny, kteří hledají ekologické a moderní bydlení uprostřed města. Svěží rezidenční projekt 4Blok, který se nachází v pražských Vršovicích, se vyznačuje nadčasovým architektonickým zpracováním a velkoryse řešenými byty, jejichž součástí jsou balkony a terasy s jedinečným výhledem či prostorné předzahrádky. Komplex dohromady disponuje 210 byty umístěnými ve čtyřech bytových domech propojených uzavřenou zahradou s herními prvky pro děti, do které je přístup přímo z domů.
 

Propracovaný design je nedílnou součástí vnitřního i vnějšího vybavení, jehož hlavní ideou je propojení městské rezidence s přírodou. Architekti zkombinovali minimalistický severský styl a zeleň březového háje v nově vzniklém vnitrobloku. Projekt se vyznačuje nízkoenergetickou architekturou, která využívá ekologických stavebních materiálů nebo účinného zpětného získávání tepla. Obyvatelé ale v podzemních garážích najdou i nabíjecí stanice pro elektromobily. 4Blok tak osloví všechny, kteří hledají výjimečné a inovativní bydlení v blízkosti centra, přesahující dosavadní konvence městského bydlení.
 

V současné době je většina klientů velmi citlivá na vše, co ovlivňuje kvalitu bydlení, které musí moderní byty majitelům nabídnout a tlak na kvalitu a komfort ze strany uživatelů je veliký. Omítky určují estetickou stránku finálního povrchu a vytváří jeden z prvních dojmů při vstupu do bytu a sádrové omítky nabízejí mnoho pozitivních vlastností. V prvé řadě jsou příjemné pro člověka, neboť díky vlastnostem sádry mají pH neutrální a jsou schopny vytvořit velmi příjemné prostředí v interiéru. Působí „teple“ na dotek a díky vlastnostem sádry a její schopnosti absorbovat a opět vydýchávat vzdušnou vlhkost, jsou tyto omítky schopny regulovat mikroklima v prostoru, takže jsou velmi vhodné zejména pro alergiky.
Vlastnosti a kvalita sádrových omítek Knauf patří dnes mezi absolutní špičku, což je dáno jak jejich recepturou, tak i kvalitou použitých surovin. Prováděcí firmy oceňují především zpracovatelnost a vydatnost omítek, investor zase rychlost zpracování. Sádrové omítky jsou jednovrstvé, nanášejí se prakticky v jednom pracovním sledu a pokud to podklad dovoluje, lze je nanášet ve velmi tenkých vrstvách s minimálním odpadem. V občanské výstavbě je lze použít bez problémů prakticky kdekoliv, kromě trvale vlhkých prostor.
Z uvedeného vyplývá, že sádrové omítky byly ve výbavě a finální úpravě bytu rezidence 4Blok jasnou volbou. Najdeme je nejen v bytech, ale i ve společných prostorách. Autor projektu vsadil na kontrastní vizualizaci prostoru tím, že zkombinoval syrový beton s dokonale hladkým povrchem sádrové omítky doplněné barevným nátěrem, který rozlišuje jednotlivé bloky, například zelená, žlutá apod. Industriální design smíchaný s jemnou hladkostí povrchu vybraných stěn dokresluje záměr severského stylu. Omítky byly aplikovány strojně a na celý komplex se spotřebovalo okolo 600 tun.
 

Rezidence 4Blok

Vršovická, Praha 10


Najít trasu

Související produkty

Související stránky