Zvolte správné lepidlo, vytvořte si kladečský plán a můžete začít

Výběr lepidla, velikosti ozubení hladítka a techniky aplikace lepidla

Postup zpracování je u všech lepidel podobný, při pokládce se ale nesmí zapomínat na některé zvláštnosti.

Mnoho druhů mramoru a kamene je průhledných, a proto nelze používat běžné šedé lepidlo. Navíc přírodní kámen absorbuje vodu. Je tedy důležité, aby lepidlo a spárovací hmoty předávaly co nejmenší množství vody přírodnímu kameni, aby nedocházelo k dlouhodobému nežádoucímu zbarvení.Doporučujeme tedy použít blílé elastické lepidlo Flexkleber Weiss a spárovací hmotu Marmor- und Granitfuge, případně Flexfuge Schnell.
Skleněné mozaiky a skleněné obkladačky může příliš hrubé lepidlo poškrábat. Z toho důvodu je bezpodmíněčně nutné používat i u těchto obkladů pružné lepidlo.

Velikost ozubení volíme dle daného obkladu nebo dlažby:
-
délka obkladu do 10 mm - velikost ozubení 6 mm
- délka obkladu 100 až 200 mm - velikost ozubení 8 mm
- délka obkladu 200 až 330 mm - velikost ozubení 10 mm
- délka obkladu od 330 mm - velikost ozubení > 10 mm

Techniky aplikace lepidla:
FLOATING
- pomocí hladítka nanést na podklad a pročesat; místo aplikace: stěny a podlahy, interiér
BUTTERING - pomocí špachtle nebo hladítka nanést na lepený prvek a pročesat; místo aplikace: stěny (např. soklové pásky), malé opravy
FLOATING - BUTTERING - pomocí hladítka nanést na lepený prvek i podklad a pročesat; místo aplikace: podlahy (přírodní kámen), exteriér, vytápěné podlahy, balkony a terasy

 
 

Kladečský plán

Obkládání stěn

Pokládka dlažby

Lepení obkladu na obklad

obklad na obklad

Máte v koupelně nebo kuchyni starý obklad, chcete ho vyměnit, ale děsí Vás představa pracného odstraňování? A hlavně - toho prachu... Máme pro Vás řešení. Staré pevně přilepené obklady jednoduše přelepte novými obkladačkami. Ideálním lepidlem pro takovou rekonstrukci je Supekleber Dispersion, které lze bez míchání a uvolňování cementového prachu zpracovávat  přímo z kbelíku a navíc není nutné podklad penetrovat.
Před nanesením lepidla je třeba očistit stávající obklad a poklepáním zkontrolovat, zda starý obklad drží pevně na podkladu. Lepidlo naneste, rozdělte a srovnejte hladítkem. Položte obkladačku na vrstvu lepidla a přitačte ji. 

Související stránky