Hotel Monínec

Konstrukce s deskami Massivbauplatte

Hotel Monínec

Pod vrcholem kopce Monínec se nachází rekreační zařízení. Základní koncepce budovy je železobetonový monolit s příčnými nosnými stěnami doplněný konstrukcemi suché výstavby.

Jedním z nejdůležitějších kritérií pro výběr materiálů pro vnitřní výstavbu tohoto rekreačního centra byla rychlost  a cena. Proto byly vybrány konstrukce z desek Massivbauplatte.

Kromě podhledových konstrukcí Knauf v restauraci jsou stěny mezi pokoji provedeny z desek Knauf Massivbauplatte 25 mm. Ty zajišťují jednak robustnost, tuhost a odolnost cele konstrukce, ale také klientům hotelu zajišťují pocit solidnosti. To například znamena, že když poklepou na příčku apartmánu, nebudou si myslet, že je z tenkého sádrokartonu. Tím bylo docíleno požadovaného soukromí. Deska Knauf Massivbauplatte 25 mm byla tedy logickou volbou.
Tato deska se díky své tloušťce vyrábi v rozměru 625 x 2000 mm. Jedna deska je tedy stejně těžká jako běžná deska tl. 12,5 mm. Díky menším rozměrům se s ní však podstatně lépe manipuluje. Její montáž je velmi rychlá a dokonce  úsporná, a to hned ze dvou důvodů. V konstrukci příček Knauf W 353 se desky Massivbauplatte montují horizontálně, a protože vzdálenost profilů je 1000 mm, uspoří se náklady na montáž a počet použitých profilů. Druhým důvodem je montáž pouze jednoho pláště tam, kdy by se z 12,5 mm tlustých desek musely montovat pláště dva. Celkem lze takto uspořit až 40 % montážních nákladů, bereme-li v úvahu rovněž úsporu u zakončovacích a začisťovacích prací. Právě rychlost montáže byl další důvod, proč byla zvolena tato technologie.
Desky Knauf Massivbauplatte byly použity rovněž pro stěny restaurací a sociálního zázemí pokojů. I zde se využije jejich tuhost a schopnost nést zavěšená břemena.

Lokalita

Hotel Monínec

7
257 91 Sedlec-Prčice


Najít trasu

Související produkty

Související stránky