BIM nástroje

Co je KNAUF BIM plug-in?

Bim1

Knauf BIM plug-in je doplňkový modul pro aplikace Revit a ArchiCad. Nabízí rychlé a intuitivní vyhledávání systémů Knauf a jejich následnou integraci do tvorby návrhu stavby.  Podporuje tak práci architektů a projektantů ve všech fázích plánování přímo s produkty KNAUF. 

Výhody Knauf Bim Plug-in

Vždy správný produkt

KNAUF BIM plug-in pomůže ulehčit práci architektů a projektantů při tvorbě jejich projektů. Obsahuje knihovny systémů a produktů Knauf, které lze využít při návrhu staveb.
Ze systémů a produktů KNAUF použitých v projektu je možné vytvořit výpis a spotřebu materiálu pro jednotlivé konstrukce. Se sadou Knauf BIM plug-in výrazně zvýšíte produktivitu
při projektování BIM. Stáhněte si nyní zdarma zásuvný modul KNAUF BIM plug-in, aby bylo Vaše navrhování snadnější, rychlejší a přesnější.

Vždy aktuální

Konstrukce a materiály, se kterými se v našem KNAUF BIM plug-in pracuje, jsou průběžně aktualizovány.  To platí i o produktech a systémech, které byly již dříve převedeny do projektu. Díky tlačítku UPDATE je lze velice snadno změnit a aktualizovat dle poslední verze.
 

Sada KNAUF BIM plug-in je doplňkový modul, který podporuje profesionály jako jsou projektanti, architekty i dodavatelé v celém procesu návrhu a užívání stavby. Nabízí funkce pro snadný výběr, import a aktualizaci stavebních systémů Knauf a systémových objektů BIM. Pomocí Plug-inu lze tak snadno vytvářet projektovou dokumentaci a výkazy výměr.

Sada KNAUF BIM plug-in pro architekty a projektanty pomáhá zefektivnit a zkvalitnit proces plánování.
 1. Pomůže Vám najít správné výrobky nebo systémy Knauf pomocí intuitivní a rychlé funkce vyhledávání.
 2. Díky integrované kontrole dat pracujete vždy s aktuální nabídkou produktů a systémů KNAUF a to jen díky jednomu kliku.
 3. Automaticky vytváříte výkazy výměr a projekt přímo z nabídky BIM.
Zásuvný modul BIM se po instalaci integruje přímo do softwaru BIM a nabízí tak další přidané funkce, jako:
 • přímý import objektů BIM
 • kontrola dat objektů BIM 
 • výpočty množství na základě existujících modelů BIM.
Zásuvný modul KNAUF BIM plug-in je proto doporučenou volbou, pokud plánujete kompletní projekty v BIM.
Instalační soubor modulu Knauf BIM Plug-in si můžete stáhnout z webových stránek společnosti Knauf.
Knauf BIM Plug-in lze stáhnout v několika verzích pro Revit nebo ArchiCAD. Plug-in je určený pro operační systém Windows.
KNAUF BIM Plug-in se aktualizuje na nejnovější verzi při každém spuštění a prvky již načtené do projektu lze v projektu zaktualizovat kliknutím na tlačítko Update!
Ne, KNAUF BIM Plug-in a všechny jeho funkce jsou zdarma.
Knauf BIM Plug-in obsahuje konstrukční systémy lehkých příček, předsazených a šachtových stěn, zavěšených a samonosných podhledů.
KNAUF BIM Plug-in pracuje se systémy a produkty, které jsou ve zvolené zemi – tedy v České republice – dostupné.
BIM (Building Information Modeling) je zkratka pro informační model budovy a představuje nový přístup ve vytváření a používání digitálních modelů budov pomocí specializovaných softwarových nástrojů BIM. BIM je více než jen 3D modelování a může obsahovat mnoho dalších informací, např. vlastnosti materiálů, stavebně fyzikální data, seznamy použitých konstrukcí a výkazy.
Lze jej tak chápat jako digitální dvojče skutečného stavebního projektu, které obsahuje všechny informace a může být k dispozici všem zúčastněným stranám. Umožňuje tvořit
a spravovat projekty pozemních a inženýrských staveb rychleji, ekonomičtěji a s nižší dopadem na životní prostředí. Boří překážky v procesech stavebnictví.
 • Zvýšení produktivity práce
 • Úspora času
 • Eliminace chyb
 • Kontrola nad celých projektem
 • Vyšší konkurenceschopnost