30 let stále v čele pelotonu

Knauf slaví 30 let v České republice

A je to tady. Třicítka na krku. Pro někoho jen další číslo, další rok, další sezóna. Pro jiné významný mezník. Z biblického hlediska je to doba zralé dospělosti. A ono je to vlastně pravda, protože za třicet let se ve stavebnictví změnilo mnohé. Materiály již nejsou, co bývaly, v tom dobrém slova smyslu. Jsou vesměs vyspělejší, sofistikovanější a ovlivnily zásadně trend ve stavebnictví jako takovém.
 
Vše totiž spěje k co největší jednoduchosti, rychlosti a také k maximální eliminaci chyb přímo na stavbě. Říkejme tomu systémové řešení. Naše společnost si je dobře vědoma tohoto trendu, proto není jen jeho součástí, ale vůdčím hráčem. Pokud bereme v potaz až neuvěřitelně se rozvíjející oblast suché výstavby, která za 30 let na českém trhu pomalu vytlačila nebo nahradila celou řadu klasických stavebních materiálů. Důvody jsou viditelné na první pohled. Již zmíněná systémovost, variabilita a umění velmi rychle se vypořádat s nejrůznějšími situacemi, to jsou hlavní trumfy suché výstavby. A s tím souvisí i další materiály, které na tuto – pro Knauf stěžejní – oblast navazují. Ať už je to kategorie výrobků suchých směsí nebo stavební chemie. Pohled na celou plejádu produktů Knauf, jejich úspěchů a uplatnění se na trhu, nás vede nepochybně k přesvědčení, že už 30 let patříme do čela pelotonu výrobců stavebních hmot, a to nejen v České republice.

 

Tisková zpráva ke stažení zde.

Naše firma si prošla od posledního výročí řadou progresivních změn s jediným cílem. Zůstat lídrem na trhu v oblasti bezpečných, zdravých a pohodlných konstrukcí obytných prostor. Přinášet také inovativní a k životnímu prostředí šetrné produkty a systémy pro výstavbu všech typů budov, které budou energeticky účinné a udržitelné. Knauf v České republice ovšem bodoval u svých zákazníků nejen novými přístupy, ale řadou systémových řešení. Naši pozornost soustřeďujeme zejména na problematiku prostorové i stavební akustiky. Za připomenutí stojí uceleně zpracovaný, praktický a velmi podrobný Akustický katalog, jenž následoval elektronický Kalkulátor prostorové akustiky. S tímto tématem jsou spojeny zcela nové produkty v oblasti akusticky pohltivých děrovaných desek, například Cleaneo Linear apod. Podtrženo, sečteno: systémy Knauf najdeme v mnoha prestižních administrativních nebo developerských projektech, a to je ta největší odměna usilovné práce posledních let. Nebylo by správné opomenout tradičně vysoce nastavenou laťku také v oblasti požární bezpečnosti. Řešení, která v tomto ohledu Knauf nabízí, jsou spolehlivá a hlavně efektivní. Výčet však zdaleka nekončí. Nic z toho by se pravděpodobně nezdařilo, kdyby za těmi všemi novými výrobky nestáli lidé. Spojení vysoké kvality produktů a technické podpory vždy mělo a bude mít i nadále nejvyšší prioritu.
I přesto, že celý svět prochází nyní pravděpodobně nejvyšší zkouškou od konce Druhé světové války, zůstává Knauf nadále silným a spolehlivým partnerem, jenž všechny překážky vnímá jako výzvu a základ dalšího úspěšného vývoje. Můžeme se opřít o zázemí více než 250 výrobních poboček po celém světě, dalších 80 závodů na zpracování surovin, přes 35 tisíc zaměstnanců, kteří vyprodukují ročně více než 10 miliard EUR. Takový je současný svět KNAUF. A přitom stále zůstáváme rodinnou firmou.