11. ročník mezinárodního kola Knauf Junior Trophy 2016

Naši nováčci se neztratili

Hlavní město Litvy Vilnius se stalo od 7. do 11. června také hlavním městem nadějí sádrokartonářského řemesla. Proběhl zde totiž v pořadí již jedenáctý ročník mezinárodní soutěže Knauf Junior Trophy za účasti dvoučlenných družstev ze 14i zemí. Jak jsme již informovali dříve, Českou republiku reprezentovali pánové Vojtěch Pavlík a Aleš Dostál ze SPŠS Valašské Meziříčí, kteří vyhráli národní kolo této dovednostní soutěže (konalo se 28.4.2016 v Akademii Knauf v Praze). Naši borci, ačkoli nováčci na takto velké a prestižní akci, se vůbec neztratili. V prostředí se zorientovali velmi rychle, mezi ostatní dobře zapadli. Neměli problém navazovat kontakty, komunikovat s ostatními, ačkoli zde bylo nutné hovořit anglicky. Konkurenci vnímali stejně jako v národním kole, tedy bez přehnané nervozity a s respektem k spoupeřům, soustředili se především na svůj výkon. Výsledné umístění na osmé příčce není vůbec špatné, bodové rozdíly byly minimální.
Setkání však nebylo jen o soutěžení. Pořadatel uspořádal i komentovanou prohlídku historické čí´ásti Vilniusu a v rámci volného dne pro soutěži návštěvu historického města Trakai s jeho dominantou v podobě tří vodních hradů obklopených jezerem. Vyjížďka lodí, ukázka historického šermu s kurzem použití jednotlivých zbraní společná veřeře s vystoupením kouzelníka - i tyto atrakce byly pro všechny zúčastněné nezapomenutelným zážitkem.
Můžeme konstatovat, že dovednostní a vědomostní úroveň našich zástupců se v posledních letech podstatně zvedla. Je to i zásluhou vyučujících, kteří je vedou nejen po odborné stránce, ale také dobrým osobním příkladem.